Ви тут:
Суспільство 

США та Україна підписали Меморандум співпраці та низку важливих документів

У межах робочого візиту Президента України до Сполучених Штатів Америки підписано низку важливих документів, зокрема Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та США щодо комерційного співробітництва.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Меморандум підписали перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко та міністр торгівлі США Джина Раймондо. Документ має на меті реалізацію взаємної зацікавленості двох країн у посиленні комерційних зв’язків для зміцнення добробуту, безпеки та економічного зростання в Україні та США шляхом заохочення комерційної участі американських компаній в українській економіці та українських компаній – у американській.

Сторони планують розробку та імплементацію комерційних проектів, а також участь у державних закупівлях в Україні та США. Ключова увага приділятиметься співпраці в енергетиці, включно з підтримкою цілей України з енергетичного переходу та декарбонізації, в інфраструктурі, розвитку цифрової економіки, оборонній сфері, кібербезпеці та галузі охорони здоров’я.

Три угоди на загальну суму 2,5 млрд дол. США уклав державний концерн «Укроборонпром». Документи стосуються співпраці з американськими оборонними компаніями.

Генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв наголосив, що Стратегія розвитку ОПК України, яку затвердив Президент Володимир Зеленський, та нещодавно схвалений Верховною Радою у другому читанні законопроект про особливості реформування підприємств ОПК створюють необхідні умови для розширення військово-технічного співробітництва зі стратегічними партнерами, залучення інвестицій, трансферу технологій та модернізації виробництва.

«Досягнуті домовленості та підписані угоди виводять на новий етап співпрацю між нашими країнами у сфері ОПК та підтверджують зацікавленість американських партнерів у співробітництві з українським ОПК», – зазначив він.

За результатами переговорів з керівництвом американської компанії Lockheed Martin Corporation було домовлено про співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу. Йдеться про розробку спільних проектів та програм, організацію досліджень і розробок. Також сторони домовились про взаємодію у сфері комплаєнсу (відповідність нормам), що важливо задля дотримання високого рівня прозорості у співробітництві.

Також «Укроборонпром» співпрацюватиме з компанією Harris Global Communications Inc. (входить до групи компаній L3Harris Technologies), яка є одним зі світових лідерів у галузі оборонних технологій. Підписана угода передбачає реалізацію спільних проектів, зокрема інвестицій, та кооперацію у виробництві продукції повітряних, наземних і морських систем.

Крім того, підписано угоду з Global Ordnance – міжнародною компанією, яка багато років працює на глобальному ринку озброєння та військової техніки. Документ стосується, зокрема, питань закупівлі та просування продукції «Укроборонпрому».

Перемовини з президентом міжнародної компанії Day & Zimmermann Lone Star LLC Гарольдом Л. Йохом завершилися підписанням угоди щодо розробки проектів з модернізації та створення нових виробничих потужностей із залученням іноземного капіталу для підприємств «Укроборонпрому».

Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо фінансування іригаційних проектів.

Система Orphus