Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні у світі відзначають День права знати та Міжнародний день загального доступу до інформації

Сьогодні у світі відзначають День права знати та Міжнародний день загального доступу до інформації

Міжнародний день права започаткували на зустрічі громадських та міжнародних організацій, що діють в галузі свободи інформації в 2002 році у місті Софія (Болгарія).

Ініціювали створення Міжнародного дня права знати з метою підвищення обізнаності людей про право на інформацію та сприяння його ефективній реалізації.

Як пише Укрінформ, Україна і ще п’ять країн виступили ініціаторами в ООН щодо проголошення Міжнародного дня загального доступу до інформації, який відтепер відзначатиметься щороку 28 вересня.

У 2016 році на генеральній конференції ЮНЕСКО за цим днем закріпили статус Міжнародного дня універсального доступу до інформації.

Фото ілюстративне.

Довідково: Міжнародний день загального доступу до інформаціїангл. International Day for Universal Access to Information (UDUAI) — відзначається щороку 28 вересня.

Відповідна резолюція про це затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН 15 жовтня 2019 консенсусом після виступу постійного представника Республіки Ліберія при ООН, посла Ді-Максвелла Саа Кемая, який очолив пропозицію та переговори щодо резолюції.

Резолюцію висунули шість держав-членів ООН в якості основних спонсорів, поряд з Ліберією були Аргентина, Канада, Коста-Ріка, Сьєрра-Леоне та Україна. Ще 23 країни приєдналися до співавторства резолюції після її прийняття.

Система Orphus