Ви тут:
Суспільство 

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера

21 вересня у світі відзначається Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – це неврологічний розлад, який призводить до атрофії та загибелі мозку і є найпоширенішою причиною деменції.  У ХХІ столітті нею страждають більше 50 мільйонів людей, а через тридцять років, за прогнозами науковців, кількість таких хворих може збільшитися втричі. Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною старечої деменції та спричиняє 60-80% випадків цього синдрому.

Про це повідомили у КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”.

Ризик розвитку хвороби Альцгеймера зростає з віком, але варто знати, що це захворювання є не обов’язковим при старінні.

Пацієнти з цим діагнозом проходять чотири стадії хвороби.

Перша – предеменція – відзначається рядом малопомітних симптомів, які часто плутають зі старінням чи реакцією на стрес. Неможливість згадати нещодавно вивчене, проблеми з засвоєнням інформації і зосередженням, абстрактним мисленням, розумінням значення слів, розвиток апатії.

Рання деменція – друга стадія. Відбувається порушення пам’яті, особливо короткочасної, бідніє словниковий запас, з’являється незграбність та дефекти дрібної моторики.

Третя фаза має назву “помірна деменція”. Відхилення у поведінці стають помітнішими, людина не може справлятися з більшістю повсякденних завдань, страждає довготривала пам’ять. Хворий забуває як читати, писати, підбирає неправильні слова замість забутих, не впізнає родичів. Знаковим проявом стають приступи агресії, марення, блукання, дратівливість.

Останній етап захворювання – важка деменція, коли допомога тих, хто поруч життєво важлива для хворого. Виснаження та апатія, втрата м’язової маси та можливості виконувати будь-яку дію приковують людину до ліжка. 

Точна причина виникнення хвороби Альцгеймера невідома. Учені досі шукають причини явища, коли нейрони в мозку втрачають зв’язки одне з одним і врешті гинуть. Вважається, що в більшості людей хвороба виникає через поєднання генетичних чинників, способу життя і навколишнього середовища.

Хворобі Альцгеймера неможливо запобігти. Препаратів, які би могли повністю вилікувати пацієнтів немає. Але дослідження показують, що здорове харчування, спорт, фізична активність, соціалізація можуть знизити ризик не лише серцево-судинних захворювань, але й деменцій.

 

 

Фото: medikom.ua.

Система Orphus