Ви тут:
Суспільство Україна 

Школи не повинні знати прізвищ вакцинованих вчителів, – освітній омбудсмен

Школи не повинні знати прізвищ вакцинованих вчителів, – освітній омбудсмен

У школах для роботи в очному режимі при посиленому карантині має бути вакциновано 80% працівників. Проте, за словами освітнього омбудсмена, заклади освіти не мають знати прізвища щеплених вчителів.

Сергій Горбачов розповів, що Міністерство освіти і науки разом із Міністерством охорони здоров’я мають напрацювати рішення, як би школи могли знати кількість вакцинованих працівників у себе, але не знали їх прізвищ, передає 24 канал.

Освітній омбудсмен наголосив, що це вже реалізовано на Одещині. Там департаменти освіти й охорони здоров’я постійно обмінюються інформацією.

“Необхідно подавати лише деперсоналізовану інформацію, тому що повідомлення імен вакцинованих – це порушення медичної таємниці. В Україні медицина бачить прізвища, а освіта – ні. І не має бачити, бо це буде приводом до тиску і змушення до вакцинації, яка наразі у нас є добровільною”, – сказав Горбачов.

За його словами, у нашій країні тримач інформації про стан здоров’я людини – це медичний заклад та сімейний лікар. Було б добре, щоб департамент охорони здоров’я раз на тиждень подавав до кожної школи інформацію, що там вакциновано стільки-то працівників.

Зазначимо, що постанова уряду забороняє роботу шкіл у жовтій та помаранчевій зонах, якщо в них вакциновано менш як 80% працівників. В такому випадку учні будуть навчатися онлайн.

І оскільки всю територію України з 13 вересня планують перевести на жовтий рівень епідемічної небезпеки, то очільник МОЗ радить школам та вишам готуватися до дистанційки.

Система Orphus