Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ШГБ Camp 2021: у Потоках навчали учнів писати проєкти Шкільного громадського бюджету Полтавщини

ШГБ Camp 2021: у Потоках навчали учнів писати проєкти Шкільного громадського бюджету Полтавщини

Протягом двох днів на базі ДЗОВ “Ерудит” у селі Потоки 100 учнів з 36 територіальних громад області ознайомилися з особливостями складання проєктів «ШГБ Camp 2021”, які цьогоріч стосуються благоустрою пришкільної території та поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Підтримка проєктів здійснюється через електронне голосування на платформі Smart Region Полтавської області. Сам захід був організований Полтавською обласною радою за підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

«Проведення цьогорічного проєкту мало чим відрізняється від торішнього. Реалізація Шкільного громадського бюджету – це наш стратегічний план роботи з молодим підростаючим поколінням. Ми фактично готуємо готових проєктантів для того, щоб вони могли втілювати свої ідеї у рамках громад. Такі семінари – етап підготовки, який дозволяє надихнути, навчити, вселити впевненість, що вони зможуть виграти. Вчора був перший день роботи в командах, через гру «UChange ШГБ: школа мрії» учасники семінару моделювали процеси громадського бюджету, проходили всі етапи та спробували заповнювати проєктні заявки. Сьогодні ж на школярів, окрім навчань, чекали участь у спортивному орієнтуванні та підбиття підсумків роботи. Поспілкувався з учасниками, побажав їм успіху. Сподіваюся, що їм вдасться вмотивувати людей підтримати їхні проєкти і набрати необхідну кількість голосів, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Читайте також: Шкільний громадський бюджет Полтавщини: за два роки дії програми подали більше 270 проєктів

У 2021 році Шкільний громадський бюджет Полтавської області проходить втретє. За словами організаторів, головне завдання ШГБ – підтримка реалізації концепції Нової української школи та підвищення рівня довіри молоді до процесів прийняття рішення органами місцевої влади.

«Наша команда завжди підтримувала та продовжує підтримувати Полтавщину у впровадженні Шкільного громадського бюджету. Цього року ми розробили спеціальну освітню програму, спрямовану на те, щоб діти за два дні могли створити власний проєкт та представити його. Цікаво, що понад 60% цьогорічних учасників – це діти, які ще не брали участь у шкільному громадському бюджеті. За кожну свою активність у спеціальних квестах діти отримують бали. Чим більше діти набирають балів, тим більше їх загалом отримує команда. Вже у стартовий день ми отримали перший результат – 63 нові ідеї загальною сумою понад 8 млн гривень», – розповів національний експерт Ради Європи, голова ГО «Форум розвитку громадського суспільства» Олексій Коваленко.

Серед переможців “ШГБ – 2021” розіграють iPhone. Подача заявок стартує з 20 вересня і триватиме до 20 жовтня 2021 року.

Система Orphus