Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Розпочалась реставрація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського

Розпочалась реставрація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочалися ремонтно-реставраційні роботи. На оновлення виділена субвенція з Державного бюджету – 105 млн грн.

7 вересня у музеї презентували проєкт відновлення будівлі. У презентації взяли участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його заступниця Катерина Рижеченко, директор музею Олександр Супруненко та його заступниця Катерина Бабіч.

“Відсьогодні розпочинаються реставраційні роботи “перлини Полтавщини” — краєзнавчого музею. Над проєктом працювали близько року: відтоді, коли Президент Володимир Зеленський відвідав цей музей. За десять місяців розробили проєктно-кошторисну документацію саме з питань реставрації будівлі. Щодо термінів, розраховуємо на один рік. Але, наголошую, ця дата – орієнтовна. Ми отримали субвенцію з Держбюджету понад 100 млн грн та з обласного бюджету — 11,2 млн грн”, – розповів Олег Синєгубов.

Також голова Полтавської ОДА наголосив, що під час реставрації музею робитимуть коригування проєкту:

“Звичайно, що будемо робити коригування. Це — однозначно. Тому що, під час виконання реставраційних робіт кошторис буде змінюватися. Адже це – реставрація”.

У межах проєкту відремонтують вестибюль та залу урочистостей. Крім того, поточні ремонти будуть проведені у кожному відділі.

“Плануємо облаштувати сучасну зону входу: гардероб, лавки, адаптивні бокси з сувенірами. Реконструкція стосуватиметься й освітлення музею. У межах вже іншого проєкту відремонтуємо туалетні кімнати. Крім того, музей плануємо зробити доступним для людей з інвалідністю на всіх трьох поверхах”, – зазначила Катерина Бабіч.

Ремонтні роботи вже розпочали у залі урочистостей (22 зала). Наразі демонтували підлогу. У залі планують встановити сучасну мультимедійну техніку.

“У залі встановимо найсучаснішу техніку, щоб мали можливість проводити засідання. Наприклад, засідання профільного комітету ВР чи виїзне засідання Уряду. Ми будемо відновлювати усі приміщення музею. Якщо необхідно, будемо дофінансовувати з обласного бюджету”, – зазначив Олег Синєгубов.

Загалом Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського реставрують комплексно. У закладі оновлять блискавковідведення, встановлять сигналізації (систему камер, датчиків руху, датчиків закриття/відкриття, пожежна сигналізація, сучасна система газогасіння та водна) та підігрів скатів даху.

Реконструкція відбуватиметься не лише у приміщенні музею, а й ззовні.

“Є місця, де маємо звернути увагу: це — і цоколь, і фасадні частини, і дах, і балкони, і вікна. Наголошую, це не ремонт, а — реставрація”, – додав Олег Синєгубов.

Під час презентації проєкту запевнили, що музей під час реставрації працюватиме, але окремі відділи. 

Нагадаємо, повна реставрація будівлі не проводилася 60 років. Музей ремонтували лише частково.


Система Orphus