Ви тут:
Суспільство Україна 

Росія за керівництва Путіна – найбільший виклик: Європарламент ухвалив нову резолюцію щодо відносин з РФ

Росія за керівництва Путіна – найбільший виклик: Європарламент ухвалив нову резолюцію щодо відносин з РФ

Європарламент підтримав жорстку резолюцію щодо майбутнього політичних відносин між ЄС та Росією, у якій режим очільника РФ Володимира Путіна називають “найбільшим викликом для європейської безпеки”, а Євросоюз закликають посилити санкційні можливості та знизити залежність від російської нафти і газу.

Як зазначає “Прямий”, про це йдеться в рекомендації Європарламенту щодо напряму політичних відносин між ЄС і Росією, яку євродепутати ухвалили у вигляді резолюції, повідомляє пресслужба Європарламенту.

За прийняття резолюції проголосували 494 європарламентарі, 103 – висловилися проти, ще 72 – утрималися. В документі йдеться про те, що пріоритети ЄС – це “свобода, стабільність і мир” в Європі та за її межами, загрозу яким становить “агресивна політика російської влади”.

Серед прикладів євродепутати називають незаконну окупацію і анексію українського Криму, порушення територіальної цілісності України, Грузії і Молдови, а також кібератаки, втручання у вибори та можливі теракти на території ЄС, зокрема в Чехії.

Чинну владу РФ називають “стагнуючою авторитарною клептократією, очолюваною “довічним” президентом в оточенні олігархів”.

Повний текст ухваленого документа ще не оприлюднили, проте у повідомленні Європарламенту наводяться ключові його положення:

  • розрізняти російську владу і російський народ:
  • підтримувати демократичні тенденції у Росії і громадянське суспільство, але бути готовими
  • застосовувати санкції;
  • протидіяти потоку брудних грошей з Росії та позбуватися енергозалежності від неї.

Офіційному Євросоюзу Європарламент рекомендував розробити всеосяжну стратегію щодо Росії. Зокрема, “ЄС повинен фундаментально реформувати свою зовнішню політику, щоб гідним довіри чином демонструвати свої амбіції як впливового глобального гравця”. Для цього ЄС, зокрема, радять зміцнити свою оборону і посилити співпрацю між розвідками його держав-членів.

Окрім цього, особливу увагу документ приділяє енергетиці. Євродепутати вважають, що ЄС повинен бути готовий обмежити імпорт нафти і газу з РФ, якщо Москва “продовжить свої погрози проти держав ЄС і військову активність проти країн “Східного партнерства”.

Щодо останнього, ЄС закликають продовжити підтримку країн “Східного партнерства”, у тому числі України, і сприяти реформам і демократії у регіоні, які своєю чергою підштовхуватимуть до демократичних перетворень і Росію.

Система Orphus