Ви тут:
Суспільство Україна 

Процедура одноразового декларування абсолютно добровільна, – в.о. Голови Державної податкової служби України

Процедура одноразового декларування абсолютно добровільна, – в.о. Голови Державної податкової служби України

Процедура декларування – абсолютно добровільна. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів. По суті, ДПС вірить декларанту на слово. Наголосив в. о. Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков.

Про це повідомляє пресслужба ДПС України.

Про процедуру одноразового (спеціального) добровільного декларування  Євген Олейніков розповів  під час спільного брифінгу з Головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим та Міністром фінансів України Сергієм Марченком.

Олейніков  зазначив, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подаватиметься декларантом до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету. Така можливість настане вже 1 вересня о 09:00 ранку.

Читайте також: З 1 вересня в Україїні стартувала податкова амністія для громадян

Платник податків, який бажає здійснити добровільне декларування, зможе заповнити декларацію, підписати її та надіслати до ДПС. Після цього декларація підлягає камеральній перевірці протягом 20 днів.

«У ході перевірки ДПС з’ясовує, чи дійсно існують задекларовані активи. Це стосується, зокрема, грошей у банках. Перевіряє, чи гроші знаходяться на рахунку, який був відкритий у рамках кампанії одноразового декларування, та правильність застосування ставок», – підкреслив Євген Олейніков.

Читайте також: Мінфін оприлюднив інструкції з проведення добровільного декларування

Якщо буде встановлено невідповідність даних, платника буде поінформовано про це та запропоновано виправити помилки.

«Не виникне ситуації, коли за результатами участі у процедурі декларування будуть нараховуватись якісь додаткові зобов’язання, або ця інформація буде використовуватись з іншою метою ніж проведення одноразового добровільного декларування», – підкреслив очільник ДПС.

За словами Євгена Олейнікова, якщо у платників виникатимуть додаткові питання, ДПС готова приймати їх у центрах обслуговування, інформувати через Контакт-центр, надавати індивідуальні податкові консультації.

Система Orphus