Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Постійно тримаємо контакт з агровиробниками”, – Євген Греков

“Постійно тримаємо контакт з агровиробниками”, – Євген Греков

7 вересня на базі СТОВ “Воскобійники” відбулося засідання ради сільгосптоваровиробників Полтавщини, у кому взяв участь заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Участь у заході взяли аграрії області, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, голова ГС “Аграрний союз України” Геннадій Новіков, генеральний директор СТОВ “Воскобійники” Валерій Капленко, повідомили у Полтавській ОДА.

Вони оглянули потужності підприємства, ознайомилися з технологіями, які там застосовують, а потім у межах засідання обговорили проблемні питання, з якими стикаються в роботі. Зокрема йшлося про законодавчі зміни та профільні законопроєкти, страхування, блокування податкових накладних, ліцензування, облік земель.

Голова ради сільгосптоваровиробників Полтавщини Іван Кочерга поінформував про роботу протягом червня-серпня й окреслив завдання для поліпшення ефективності діяльності.

Сергій Фролов розповів, що цього року в області зібрано 1,2 мільйона тонн пшениці. Середня урожайність – 50,3 ц/га. Повідомив, що по всіх видах культур урожайність вища, аніж торік. Зокрема, ранніх зернових зібрали на 300 тисяч тонн більше, ніж у 2020-му. Поінформував про державну підтримку сільгоспвиробників у галузі тваринництва й рослинництва. Очільник Департаменту розповів про законопроєкти, які стосуються агропромислового сектору й у перспективі розглядатимуться. Вони стосуються аграрних розписок, стимулювання гідромеліорації, фонду часткового гарантування, детінізації рівня податкового навантаження, посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері захисту рослин, спрощення процедури експертизи реєстрації сортів рослин та обігу насіння.

Євген Греков наголосив, що невід’ємними складовими взаємодії з аграріями є конструктивний діалог.

“Ми співпрацюємо у межах координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства. Інший напрям нашої взаємодії – за Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року. Основний акцент цієї оновленої програми – підтримка малих і середніх фермерських господарств, кооперативів, людей, які починають власну справу. Крім того, й на державному рівні передбачена підтримка за напрямами сільського господарства. Постійно тримаємо контакт з агровиробниками й разом із Департаментом агропромислового розвитку ОДА включаємося у вирішення різних питань”, – зазначив Євген Греков.

На засіданні ради сільгосптоваровиробників Полтавщини обрали заступника голови ради. Ним став генеральний директор СТОВ “Воскобійники” Валерій Капленко.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus