Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська філія Національного військово-історичного музею відзначила ювілей

Полтавська філія Національного військово-історичного музею відзначила ювілей

Полтавська філія Національного військово-історичного музею України відзначила свій п’ятий день народження.

Полтавські музейники приймали щирі вітання від Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України, керівництва музейних установ, ветеранських організацій, передає armyinform.

“Полтавський музей важкої бомбардувальної авіації є однією з шести філій нашого центрального офісу, які розташовані у п’яти областях України, — розповів директор національного військово-історичного музею Андрій Ільєнко. — Розміщений на території більш як шістнадцяти з половиною гектарів, музей став місцем збереження близько 16 тисяч експонатів як основного і допоміжного фонду, так і тимчасового зберігання”.

Зокрема, як відзначив керівник, лише за минулий рік фонди полтавської філії збільшились більш як на 1500 одиниць і це свідчить про потужний потенціал і динаміку розвитку установи.

За роки свого існування музей став одним з найулюбленіших місць відвідування не тільки для полтавців, а й для мешканців усіх областей України. Зокрема, лише протягом нинішнього року, навіть з урахуванням карантинних обмежень, виставкові зали музею та стоянку літаків просто неба оглянули понад 16 тисяч екскурсантів.

“Особливу привабливість та зацікавленість серед відвідувачів музей завоював не тільки завдяки розмаїттю експозицій, а й умілому підбору та висвітленню тем, які поєднують військову історичну спадщину держави та її сьогодення. Етапи розвитку авіації упродовж різних часів ми подаємо у контексті висвітлення маловідомих сторінок Другої світової війни, афганських подій, розповідаємо про визначні історичні постаті, яких свого часу обійшла офіційна радянська історіографія, — зазначив директор філії полковник запасу Віктор Дейнега. — А створення постійних виставок, присвячених подіям російсько-української війни, та побудова Стіни Пам’яті стали потужним плацдармом для військово- та національно-патріотичного виховання нації, особливо молодого покоління”.

До річниці створення філії найкращі працівники були відзначені від імені керівництва Міністерства оборони України та Національного військово-історичного музею подяками, почесними грамотами та грошовими преміями.

Фото: armyinform

Система Orphus