Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Пішов з життя викладач полтавського вишу

Пішов з життя викладач полтавського вишу

18 вересня раптово пішов з життя кандидат технічних наук, професор кафедри будівельних конструкцій Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою, член-кореспондент Академії будівництва України, член Вченої ради Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Олександр Шкурупій.

Він пропрацював в університеті 40 років (з 1981 року). У різні роки працював завідувачем кафедри будівельної механіки, деканом будівельного факультету. У 2014 році став завідуючим тоді новоствореної кафедри будівельної і теоретичної механіки імені Л.І. Сердюка, повідомили у пресслужбі навчального закладу.

Професор Олександр Шкурупій має здобутки у такому науковому напрямку, як розробки методів розрахунку міцності, жорсткості, стійкості, будівельних конструкцій та їх елементів на різні види навантажень та впливів. За участю Олександра Шкурупія були розроблені оновлені державні будівельні норми України та державні стандарти («ДБН В.2.6-98:2009 Конструкції будинків і споруд. Бетонні та залізобетонні конструкції. Основні положення» – Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Київ, 2011).

Мав понад 300 публікацій, 5 навчальних посібників (із них два з грифом МОН), виступав офіційним опонентом на захистах дисертацій науковців з усієї України.

Окрім наукових досягнень, Олександр Анатолійович брав активну участь у позанавчальному житті університету, підтримував спортивні ініціативи і виступав у складі університетської команди зі спортивного більярду, виборовши у 2019 році Кубок України та звання найкращих більярдистів України серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність Олександр Шкурупій нагороджений Почесною Грамотою Полтавської обласної державної адміністрації, відзнаками університету та Міністерства освіти і науки України.

Система Orphus