Ви тут:
Спорт Суспільство 

Паралімпіада-2020: Україна отримала перше в історії “золото” з метання булави

Це дебютна перемога української легкоатлетки на Іграх.

Про це повідомляє “Суспільне.спорт”.

На Паралімпійських іграх у Токіо розіграли медалі в жіночому метанні булави у класі F51. Авторка світового рекорду – українка Зоя Овсій – боролася в цій дисципліні за “золото”.

Україна вже мала на своєму рахунку одну медаль у метанні булави на цій Паралімпіаді. У класі F32 “срібло” виграла Анастасія Москаленко. Українські параатлети ще ніколи не стояли на першій сходинці п’єдесталу в цій дисципліні: що серед жінок, що серед чоловіків.
На цих Іграх Овсій вже здобула “бронзу” в метанні диска, а на минулій Паралімпіаді-2016 у Ріо Овсій була за крок до титулу, але врешті виграла “срібло”.

Після того українка двічі перемагала на чемпіонатах світу в 2017 і 2019 роках.

Цього разу Зої вдалося завоювати своє перше паралімпійське “золото” в кар’єрі та перше в історії України. Загалом це четверта медаль спортсменки на Іграх та третя в метанні булави в історії України.
У фіналі вона стала найкращою серед восьми учасниць. Атлетки одразу боролися за нагороди у фіналі, адже кваліфікація в цьому виді не проводилася.

Упродовж фіналу спортсменки кілька разів били паралімпійський рекорд. Спершу це зробила представниця ПКР Єлєна Горлова, метнувши булаву на 24.08 метра. Проте згодом її мінімально перевершила американка Кессі Мітчелл: їй підкорилися позначка 24.18.
Українка випередила обох із першої ж спроби. Спортсменка забезпечила собі “золото” й паралімпійський рекорд із результатом 24.41. А в другій метнула булаву ще далі – 24.85 метра. У п’ятій їй підкорилися 25.12 метра. Це й стало її найкращою “золотою” спробою на цих змаганнях.

Медаль Овсій стала 94-ю для збірної України на цій Паралімпіаді та 24-ю золотою.

Система Orphus