Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

П’ять громад Полтавщини пройшли відбір для співпраці з Проєктом USAID “ГОВЕРЛА”

П’ять громад Полтавщини пройшли відбір для співпраці з Проєктом USAID “ГОВЕРЛА”

Миргородська, Оржицька, Диканська, Лубенська та Сенчанська громади Полтавщини пройшли відбір для співпраці з Проєктом USAID “ГОВЕРЛА”.

Про це повідомили на офіційній сторінці проєкту у Facebook.

Наступними кроками у співпраці з громадами стануть: підписання Меморандуму про співпрацю та визначення інструментів підтримки кожної громади-партнера Проєкту “ГОВЕРЛА”.

За декілька місяців буде оголошено наступний відбір, щоб визначити громади, з якими Проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме в інших областях України.

Проєкт планує працювати у 7 областях та підтримувати понад 50 громад, але діяльність не буде обмежена підтримкою лише цих громад-партнерів. «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. У співпраці з органами державної влади та асоціаціями органів місцевого самоврядування Проєкт планує розробляти модельні інструменти та механізми, якими зможуть скористатися територіальні громади всієї країни.

Проєкт USAID “Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування” (“Говерла”), має намір сприяти Уряду України у просуванні та здійсненні  реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєкт «ГОВЕРЛА» також допомагатиме Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

Проєкт «ГОВЕРЛА» допомагатиме Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт також буде сприяти реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян шляхом реалізації наступних 3 цілей:

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

Головні партнери

Проєкт «ГОВЕРЛА» працюватиме у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України і Верховною Радою України. Крім того, проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме з іншими проєктами, які фінансуються USAID, та іншими донорами задля надання відповідної та своєчасної технічної допомоги.

Заплановані результати

  • Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну. 
  • Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.
  • Покращена якість послуг.
  • Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади (області, району та територіральних громад).
  • Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.
  • Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.
  • Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.

Перейти до вмісту