Ви тут:
Суспільство Україна 

Олена Зеленська презентувала україномовний гід у маєтку Джорджа Вашингтона

Олена Зеленська презентувала україномовний гід у маєтку Джорджа Вашингтона

31-й аудіогід у межах проєкту Першої леді України Олени Зеленської запрацював у маєтку Джорджа Вашингтона – садибі Маунт-Вернон, де жила родина першого Президента Сполучених Штатів.

Українська стала шостою іноземною мовою, яка звучатиме в Маунт-Верноні. Україномовний аудіогід презентували під час робочого візиту до США Президента України Володимира Зеленського та Першої леді Олени Зеленської, повідомили в Офісі Президента.

Територія садиби складається з історичних будівель, плантацій та садів. Маєток оточує низка туристичних маршрутів та оглядових майданчиків. Однією з основних будівель є музей та освітній центр, де можна побачити зброю, одяг і предмети побуту першого Президента США. Також на території розташована Національна бібліотека імені Фреда В. Сміта, що займається дослідженням життя Джорджа Вашингтона. Наразі маєток належить Спілці жінок США, яку створила Анна Памела Каннінгем понад 150 років тому задля збереження спадщини маєтку.

“Я рада, що кордони проекту культурної дипломатії України розширюються, міжнародна мережа аудіогідів стає дедалі більшою і нарешті ми репрезентовані й у США. Вперше це відбувається на іншому континенті й у знаковій інституції – маєтку Маунт-Вернон. Сьогодні особливо важливо налагоджувати взаємини між країнами саме через культуру, дипломатію та “м’яку силу”, про яку ми зараз так багато чуємо й говоримо”, – наголосила Олена Зеленська.

Президент України Володимир Зеленський, який разом з першою леді взяв участь у презентації україномовного аудіогіда, зазначив, що всім серцем і душею підтримує цю ініціативу.

“Я знаю, як відгукуються про це українці, як їм подобається, коли у Європі, в інших частинах світу з’являються україномовні аудіогіди. І ось маємо перший аудіогід у Сполучених Штатах Америки”, – зазначив Володимир Зеленський.

Також Олена Зеленська розповіла про зв’язок першого Президента США із сучасною Україною, Посольство якої нині розташоване в будинку Фореста-Марбері. Саме там у 1791 році Джордж Вашингтон підписав угоду про передачу американському уряду земель для заснування столиці країни – міста Вашингтона.

Мережа україномовних аудіогідів – частина проекту культурної дипломатії, який реалізує перша леді України. Головною його метою є поширення української мови та посилення іміджу країни на міжнародній арені. Сьогодні україномовні аудіогіди працюють у Лондонському Тауері, Версалі, галереї Альбертіна, палаці Долмабахче, Музеї Ваза та інших провідних інституціях світу.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus