Ви тут:
Суспільство 

Офіс Генпрокурора разом з медійними та правозахисними ГО підписали меморандум про співпрацю

Офіс Генпрокурора разом медійними та правозахисні ГО підписали меморандум про співпрацю

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Офісом Генерального прокурора та медійними та правозахисними громадськими організаціями.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, до підписання меморандуму долучилися ГО «Інститут масової інформації» в особі Оксани Романюк, ГО «Кримська правозахисна група» в особі Ольги Скрипник, ГО «Інститут розвитку регіональної преси» в особі Людмили Панкратової, ГО «Платформа прав людини» в особі Олександра Бурмагіна, ГО «Детектор медіа» в особі Галини Петренко, ГО «Центр інформації про права людини» в особі Тетяни Печончик.

“Метою меморандуму є консолідація зусиль сторін, спрямованих на визначення спільного бачення щодо вдосконалення способів захисту прав журналістів від протиправних посягань; спрощення забезпечення свободи та безпеки журналістів; підвищення ефективності нагляду за додержанням вимог законодавства під час здійснення досудового розслідування, а також підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, вчинені проти журналістської діяльності, і притягнення до відповідальності осіб, винних у таких кримінальних правопорушеннях. Документ відкритий до підписання іншими громадськими організаціями”, – йдеться у повідомленні.

Рішення про укладення меморандуму було прийнято на зустрічі з медійними і правозахисними організаціями та журналістами в травні 2021 року. Відтоді діалог і співпраця із їх представниками щодо конкретних проваджень та нових випадків порушень триває в регулярному режимі.

«Багато чого зроблено за результатами нашої попередньої зустрічі, яка відбулася навесні. Сталість – основна риса, яка має бути притаманна нашому спілкуванню. Наразі у нас є секторальні майданчики у кожному регіоні. В кожній обласній прокуратурі визначено прокурора, який відповідає за цей напрям. Крім того, по всій Україні відбулися зустрічі з представниками медійних організацій. Ми активізували роль прокурора в кримінальних провадженнях про злочини вчинені стосовно журналістів і вже маємо певні результати», – зазначила Ірина Венедікова.

Система Orphus