Ви тут:
Суспільство Україна 

ОБСЄ повідомила про 889 порушень режиму припинення вогню на Донбасі

ОБСЄ повідомила про 889 порушень режиму припинення вогню на Донбасі

Спостерігачі ОБСЄ повідомили про 889 порушень режиму припинення вогню у Луганській та Донецькій області

Про це йдеться в звіті спецмісії ОБСЄ від 23 вересня, пише ЕспресоTV.

Так, у Донецькій області СММ зафіксувала 745 порушень режиму припинення вогню, зокрема 160 вибухів (4 розриви боєприпасів, 1 вибух у повітрі та 155 вибухів невизначеного походження).

Зазначається, що більшість порушень режиму припинення вогню виявлено на сході і південному заході від н. п. Світлодарськ (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька), на півночі від н. п. Широкине (підконтрольний урядові, 100 км на південь від Донецька), у районах на півночі і південному заході від н. п. Горлівка (непідконтрольний урядові, 39 км на північний схід від Донецька), а також на південному сході від н. п. Софіївка (кол. Карло-Марксове, непідконтрольний урядові, 40 км на північний схід від Донецька).

Спостерігачі повідомляють про порушення в районі Софіївки, які були пов’язані з навчаннями з бойовою стрільбою в зоні безпеки, що є порушенням рішення ТКГ від 3 березня 2016 року про заборону навчань (занять) з бойовою стрільбою в зоні безпеки.

Також протягом попереднього звітного періоду місія зафіксувала 117 порушень режиму припинення вогню (деякі з яких були також зафіксовані в районі Софіївки).

У Луганській області ОБСЄ нарахувала 144 порушення режиму припинення вогню, у тому числі 14 вибухів. З них 7 танкових пострілів і 7 вибухів невизначеного походження.

Більшість порушень сталися в районі Іллірія і н.п. Круглик, непідконтрольному уряду.

В районі Іллірія були чутні численні черги зі стрілецької зброї й великокаліберних кулеметів, а також вибухи.

У н.п. Круглик спостерігачі чули численні черги з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, вибухи й вихідний вогонь з танків невизначеного типу, вибух невизначеного походження.

“Порушення на обох напрямках, за оцінкою, були пов’язані з навчаннями з бойовою стрільбою поза зоною безпеки”, – повідомили в ОБСЄ.

Система Orphus