Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Новий вірус зламує iPhone без жодного кліку

Новий вірус зламує iPhone без жодного кліку

Вчені з Університету Citizen Lab у Торонто виявили новий тип шпигунської програми, якою хакери зламують операційну систему Apple, зокрема і її новітні пристрої, методом так званого “нульового кліка” – тобто без будь-яких дій з боку користувача, достатньо отримати лише певне повідомлення на смартфон (для вірусу навіть не потрібно, щоб жертва його відкрила – він вже на апараті).

Про це пише  BBC Україна

Pegasus може непомітно для жертви атаки читати його SMS і електронну пошту, включати мікрофон і камеру телефону, дізнаватися місце перебування користувача, копіювати персональні дані.

Незалежна експертна група з Citizen Lab вже давно встановила, що Pegasus робить злами через месенджер iMessage. За їхніми словами, проблема торкається всіх систем компанії: Apple iOS, MacOS і WatchOS.

Свої міркування Citizen Lab передали Apple на початку вересня, а у вівторок компанія оголосила про випуск аварійних патчів iOS 14.8 і iPadOS 14.8, покликаних залатати діри у захисті операційної системи.
Фахівці запевняють, що більшості користувачів Apple нема про що хвилюватися, адже атаки з застосуванням таких шпигунських програм зазвичай відбуваються цілеспрямовано проти конкретних осіб.

Заява техгіганта Apple про захист від Pegasus збіглася з відкриттям у вівторок щорічної конференції компанії, на якій будуть представлені нові моделі iPhone та оновлення до AirPods і Apple Watch.

Програма Pegasus спочатку була розроблена ізраїльською компанією NSO Group для ізраїльських розвідслужб.

Але, як з’ясували журналісти 17 найбільших світових видань у спільному розслідуванні під назвою “Проект Пегас”, пізніше програму почали використовувати для стеження спецслужби щонайменше 10 країн.

Висновки розслідування опублікували в липні цього року.

У них йшлося, що клієнтами NSO Group стали десятки урядів різних країн і сотні компаній, які придбали програму Pegasus для власних потреб.

Спочатку в компанії це заперечували, але в останньому коментарі агентству Reuters представники NSO Group заявили, що продовжать надавати розвідувальним і правоохоронним органам усього світу технології для боротьби з тероризмом і злочинністю.

Міністерство оборони Ізраїлю заявляло, що Ізраїль дозволяє продавати продукцію, пов’язану з кібербезпекою, тільки державним органам і тільки для боротьби зі злочинцями і терористами.

Однак ще влітку паризька некомерційна організація Forbidden Stories і правозахисна організація Amnesty International отримали доступ до списку ймовірних жертв спостереження.

У ньому значаться понад 50 тисяч телефонних номерів, серед власників яких – журналісти, дисиденти, топ-менеджери великих компаній, бізнесмени, опозиційні політики, а також чиновники ряду країн і представники королівських родин арабських держав.

Система Orphus