Ви тут:
Суспільство 

Назвали дату початку роботи першої в Україні водневої заправки

Назвали дату початку роботи першої в Україні водневої заправки

На початку вересня Українська воднева рада сертифікувала перший у країні водневий автомобіль, наразі в Україні вже дві такі машини.

Як повідомляє ITC.ua, асоціації очікують, що перша воднева заправка з’явиться у країні наступного року.

Старт розбудови водневої інфраструктури є новим етапом розвитку автомобільної галузі та сфери альтернативної енергетики. Про це під час брифінгу розповів президент Української водневої ради Олександр Рєпкін.

“Сертифікувавши перші водневі автівки в Україні, ми фактично вирішили chicken-and-egg problem. Що було раніше — курка чи яйце? У нашому випадку цей логістичний парадокс звучить так: чому не будують водневі заправки? Тому що немає машин на водні. А чому немає машин? Тому що немає водневих заправок. Команда Української водневої ради розв’язала цю майже філософську проблему, коли на початку вересня сертифікувала перший у країні водневий автомобіль. Підґрунтя для подальшої розбудови інфраструктури для водневого транспорту в Україні було закладено”, — зазначив експерт.

Олександр Рєпкін розповів, що процес першої сертифікації був дещо складним. Але зараз документальна складова ввезення в Україну водневих авто значно прискорена.

“Наразі Українська воднева рада вже відпрацювала механізм документального оформлення водневих авто. Ми, як першопрохідці, витратили на це півтора місяця, але надалі весь процес займатиме лише три дні. До речі, до нас у Водневу раду звертаються підприємці, які спеціалізуються на створенні водневої інфраструктури та будують заправні станції по всьому світу. Вони вже готові створювати заправки для водневих авто і в Україні. Ми очікуємо, що перша воднева заправка з’явиться у країні наступного року”, — підкреслив президент Української водневої ради.

Японські Toyota Mirai, що було ввезено в Україну, працюють на водневому паливному елементі, який виробляє енергію для електродвигуна. Це технічне рішення надає можливість повністю відмовитися від двигуна внутрішнього згоряння.

Система Orphus