Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

Навіщо потрібне контрольне зняття показників лічильника: пояснення Полтавагаз

Навіщо потрібне контрольне зняття показників лічильника: пояснення Полтавагаз

Контрольне зняття показників газового лічильника необхідне для достовірного визначення фактичного об’єму спожитого природного газу та подальшого коректного розрахунку плати за використаний газ.

Про це повідомили в АТ “Полтавагаз”.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, контролер має робити звірку один раз на пів року, а за необхідності — частіше.

Читайте також: Де у Полтаві можна подати заявку на приєднання: Нафтогаз оприлюднив перелік адрес

Споживач зобов’язаний забезпечити доступ працівнику газової компанії до лічильника газу для зняття контрольних показників. Представник Оператора ГРМ, в свою чергу, повинен чітко вказати мету візиту та пред’явити службове посвідчення. У разі не допуску контролерів складається відповідний акт та змінюється порядок розрахунку за спожитий газ.

Читайте також: Зміна газопостачальника не впливає на договірні відносини споживача з АТ “Полтавагаз”

Контрольна фіксація даних приладу обліку газу має бути проведена у присутності споживача та підтверджена його підписом. Це допоможе уникнути спірних питань між споживачем, газорозподільчим товариством та газопостачальником.

“Уточнення показників лічильника та, відповідно, об’ємів спожитого газу зараз особливо актуальне. Адже 30 вересня завершується поточний газовий рік та буде формуватися річна замовлена потужність з розподілу природного газу на 2022 рік. Важливо, щоб вона була розрахована правильно, на основі фактичних, а не прогнозованих обсягів споживання”, – зазначили на підприємстві.

Якщо споживач бажає провести контрольну звірку показників, він може викликати контролера. Залишити заявку можна, зателефонувавши в місцевий абонвідділ (номери телефонів за посиланням).

Система Orphus