Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Наукові експерименти українських школярів зможуть потрапити на МКС

У Вашингтоні в Посольстві України в США підписали Угоду про участь України в програмі Місії 16 Міжнародної космічної станції. Згідно з документом, наукові розробки українських школярів 5-11 класів зможуть відправляти і тестувати на Міжнародній космічній станції.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

“Вперше весь світ дізнається про наймолодших українських науковців. Наукові експерименти наших школярів відтепер зможуть потрапити на МІжнародну космічну станцію на орбіті Землі. Пишаюся тим, що урядовці та науковці з досвідом сприяють реалізації інноваційних ідей молодого покоління. А юним дослідникам бажаю вражаючих та інноваційних відкриттів у космосі”, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Відповідно до Угоди, цього року Україна вперше візьме участь в американській програмі з розвитку наукової та STEM-освіти, організованої Національним центром освіти наук про Землю та космос США (NCESSE) та Інститутом космічної освіти імені Артура Кларка (Arthur C. Clarke Institute for Space Education) за підтримки НАСА (NASA).

Роботи школярів будуть відправляти і тестувати на МКС, а самі учасники побачать запуск ракети Falcon 9 на мисі Канаверал.

Вчителі, які працюватимуть із юними дослідниками, пройдуть професійне навчання від експертів програми у Вашингтоні.

Команди дітей отримають міні-лабораторії та матимуть запропонувати ідеї для досліджень в умовах мікрогравітації на орбіті нашої планети.

В результаті 2-етапного конкурсного відбору 2 команди зможуть відправити свої експерименти на міжнародну космічну станцію (МКС), де далі ними управлятимуть астронавти.

Запуск відбуватиметься на космічному кораблі SpaceX Dragon на вершині ракети Falcon 9. Учасники команд-переможців матимуть змогу спостерігати за відльотом ракети на історичному майданчику 39A космічного центру Кеннеді НАСА, Флорида, з якої запускалися всі місії “Аполлона” на Місяць. А потім – взяти участь у науковій конференції у Вашингтоні.

Система Orphus