Ви тут:
Культура Суспільство 

Наталя Ворожбит стала лауреаткою Премії імені Довженка

Наталя Ворожбит стала лауреаткою Премії імені Довженка

Режисерка, сценаристка та драматургиня Наталя Ворожбит отримала Премію імені Олександра Довженка. 

В Указі Президента  зазначається, що премію присудили Ворожбит за «видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва», а сума грошової винагороди у 2021 році складає 200 тисяч гривень. Про це повідомляє “Читомо“.

Наталя Ворожбит — режисерка, сценаристка та драматургиня. За її сценаріями створені фільми «Кіборги», «Дике поле», а також телевізійний серіал «Спіймати Кайдаша».

У 2020-му Ворожбит випустила перший фільм як режисерка – стрічка «Погані дороги» отримала відзнаку на «Тижні критики» Венеціанського кінофестивалю і три нагороди української премії кінокритиків «Кіноколо».

Також Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Women In Arts у 2020 році. Цього року у «Видавництві Анетти Антоненко» також вийшла друком п’єса Ворожбит «Погані дороги».

Державна премія України імені Олександра Довженка — нагорода, яка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія заснована з нагоди 100-річчя від дня народження письменника та режисера Олександра Довженка.

Як відомо, минулого року Премія Довженка не присуджувалась, а у 2019-му році її лауреатом став кінорежисер Сергій Лозниця за створення фільму «Донбас».

Система Orphus