Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розпочинає роботу Проєкт USAID “ГОВЕРЛА”

На Полтавщині розпочинає роботу проєкт USAID “ГОВЕРЛА”

21 вересня відбулася зустріч голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з керівником проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (“ГОВЕРЛА”)” Габріелем Абрагамом.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Цей проєкт є найбільшою програмою, що фінансується USAID для підтримки реформи децентралізації в Україні. Її бюджет – 74 мільйони доларів США та строк реалізації до 2026 року. Основна мета – надання підтримки Уряду України у впровадженні реформи децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

За результатами конкурсного відбору, оголошеного в липні, проєкт “ГОВЕРЛА” обрав 25 громад у трьох пілотних областях: Львівській, Полтавській та Волинській. Вони стануть першими громадами-партнерами. Зокрема, Миргородська, Оржицька, Диканська, Лубенська та Сенчанська громади Полтавщини пройшли відбір для співпраці з Проєктом USAID “ГОВЕРЛА”. Наступними кроками у співпраці з громадами стануть підписання Меморандуму про співпрацю та визначення інструментів підтримки для кожної громади-партнера.

Важливим є те, що “ГОВЕРЛА” працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. Проєкт планує розробляти модельні інструменти й механізми, якими зможуть скористатися громади всієї країни.

Керівник проєкту Габріель Абрагам розповів, за якими напрямами працюватимуть експерти.

“Проєкт реалізовуватиметься за трьома основними напрямами: створення законодавчої бази, зміцнення і підтримка роботи органів місцевого самоврядування, а також залучення до усіх процесів громадян. Проєкт покликаний покращити надання послуг, навчити готувати та виконувати бюджет громади, підтримувати механізми функціонування всіх органів місцевого самоврядування, – розповів Габріель Абрагам. – Спеціалісти надаватимуть технічну допомогу. Плануємо відкрити офіс у Полтаві, де експерти напряму спілкуватимуться з представниками громад. Поширювати розроблені інструменти плануємо і на інші територіальні громади. Зокрема, проводитимемо навчання, до яких будуть залучені громади області”.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що від реалізації Проєкту “ГОВЕРЛА” органи місцевого самоврядування тільки виграють.

“У громад не вистачає бізнес підходу до управлінських рішень. Щоб усі сфери розвивалися і процвітали, необхідно вималювати стратегію розвитку і направляти ресурси у правильне русло, – розповів Олег Синєгубов. – Деякі громади хочуть брати участь у ваших проєктах чи проєктах Мінрегіону, але не вміють спланувати бюджет таким чином, щоб залишити на розвиток певну частину коштів. Надіємося, що ваші фахівці навчать громади стратегічно вибудовувати свою роботу. І впевнений, що цей пілот буде корисним не лише для 5 обраних громад, а й для всієї області”.

Офіційне відкриття Проєкту “ГОВЕРЛА” відбудеться 27 вересня в Києві за участі високопосадовців, народних депутатів України, директора Місії USAID в Україні та Білорусі Джеймса Хоупа, тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни А. Квін, представників громад трьох обраних областей, міжнародних організацій, експертів.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus