Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині провели День поля

На Полтавщині провели День поля

На базі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова та ДП “ДГ “Степне” Інституту свинарства і АПВ НААН провели День поля.

Участь взяли директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов та заступник директора Департаменту Олег Палій, повідомили на сторінці Департаменту у фейсбуці.

До Степного для участі у заході приїхали науковці та селекціонери Полтавського державного аграрного університету, спеціалісти Головного управління  Держпродспоживслужби в Полтавській області, більш як 70 керівників та представників агрономічних служб сільськогосподарських підприємств області, представники засобів масової інформації.

Сергій Фролов наголосив, що Полтавська область протягом багатьох років займає лідируючі позиції в Україні у галузі сільського господарства і зокрема в рослинництві. Намолочені в поточному році понад 1,7 млн тонн ранніх зернових яскраве тому підтвердження. Саме тісна співпраця сільгоспвиробників з науковцями-селекціонерами, обмін досвідом у використанні сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, на що й спрямований сьогоднішній захід, допомагає досягати високих результатів.

Першою локацією під час практично-оглядової частини було відвідування поля ДП «ДГ «Степне», на якому проводився посів озимої пшениці. Про технологію посіву присутнім розповіли директор господарства Петро Сокирко та головний агроном Віталій Товстошкур. Вони наголосили, що за умов низького вмісту вологи в ґрунті необхідно проводити неглибокий обробіток та прикочування посівів. На даному полі озима пшениця сіється по досить гарному попереднику – багаторічних травах. Було проведено неглибоке дискування, культивація та внесення органічних добрив. Перед посівом поле було вирівняне шлейф-бороною і здійснений посів сівалкою Грін Плейс на незначну глибину.

Далі на дослідному полі Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова оглянули:

– дослідні посіви сої вітчизняної селекції;

– дослідні посіви гібридів кукурудзи та соняшнику вітчизняної та зарубіжної селекції;

– застосування короткоротаційних сівозмін.

Всі покази супроводжувались коментарями спеціалістів. Представник компанії Лімагрейн Україна ознайомив присутніх з новими гібридами соняшника та кукурудзи французької селекції, надав роз’яснення стосовно корегування строків сівби залежно від погодно-кліматичних умов року та впливу норми і схеми посіву соняшника на його розвиток та урожайність.

Фото: фейсбук

Система Orphus