Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині працюватимуть у “жовтій” карантинній зоні понад 750 закладів освіти, – регіональна комісія ТЕБ і НС

На Полтавщині працюватимуть у “жовтій” карантинній зоні понад 750 закладів освіти, – регіональна комісія ТЕБ і НС

У Полтавській ОДА відбулося засідання регіональної комісії ТЕБ і НС, на якому ухвалили ті обмеження, які діятимуть під час жовтого епідемічного рівня на території області з 23 вересня.

“Зараз маємо вжити усіх заходів щодо посилення карантинних вимог на території області”, – наголосив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Наразі кількість хворих на коронавірусну інфекцію постійно зростає. Минулої доби у Полтавській області лабораторно підтвердили 134 випадки захворювання  на коронавірусну інфекцію. Загалом, з початку карантину на COVID-19 захворіли 80 тисяч 705 жителів, з них – 2636 дітей.

“На сьогодні в області є вакцини CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca, немає лише Moderna. Минулої доби зробили 5792 щеплень, але можемо робити більше. Крім того, маємо збільшити кількість центрів вакцинації у Кременчуці та Полтаві. Кількість нових випадків постійно зростає. Зокрема, збільшується і кількість хворих на COVID-19 дітей. На сьогодні 201 людина перебуває у лікарні, 21 – підключена до апарату ШВЛ, ще 159 осіб отримують допомогу із застосуванням кисневої підтримки”, – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

На 22 вересня в області провакциновано 76 % працівників освіти.

“Мова про дистанційну або змішану форму освіти не йде. Серед працівників закладів освіти, яких 44993, провакциновані 34209 працівників, а це 76%. Загалом у Полтавській області функціонує 1280 закладів освіти. Працюватимуть у “жовтій” карантинній зоні 767 закладів, 513 — закривають”, – повідомила директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

Як зазначила Віта Ковальська, із 628 дитсадків працюватимуть 334 заклади, із 525 закладів середньої освіти — 367, із 12 закладів спеціальної освіти працюватимуть 10, серед закладів спеціалізованої освіти із 10 діятиме 9. Серед 75 закладів позашкільної освіти – 36, серед 30 закладів професійної і профтехосвіти – 22, із 6 вишів працюватиме 4. Два вищих навчальних заклади не працюватимуть — Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка та Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

“Ця інформація буде оновлюватися щодня. Крім того, керівники громад мають самостійно приймати рішення щодо функціонування навчальних закладів”, – додав Олег Синєгубов.

Рішення Державної комісії ТЕБ і НС про встановлення в усіх регіонах України “жовтий” рівень епіднебезпеки вступає в дію о 00:00 годин 23 вересня. З цією ініціативою виступив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє пресцентр ЦГЗ МОЗ України.

“Жовтою” країна стає в разі перевищення протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

1. Кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19;

2. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2;

3. Кількість тестувань методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2.

Або наявність підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території хоча б одного регіону.

Цього разу рішення про переведення в «жовту зону» було на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тисяч населення та перевищення коефіцієнта виявлення нових випадків.

Які обмеження запроваджуються ?

1. Проведення масових заходів за умови заповненості на дві третини. Скринінг температури тіла, масковий режим, антисептики та безпечна дистанція — безумовна складова події.

Зазначені обмеження не застосовуються лише за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 (ПЛР або експрес-тест) за 72 години до здійснення заходу. Або за наявності документа, що підтверджує повний курс вакцинації.

2. Кінотеатри та інші заклади культури можуть приймати дві третини місць із дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами й одним порожнім рядом. Або понад 50 відсотків місць із дотриманням шахового порядку в залі.

3. Розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані 1,5 метри, до чотирьох людей за столиком. Пересування в закладі можливе лише в засобах індивідуального захисту. За столом та під час приймання їжі чи напоїв дозволено перебувати без маски.

4. Забороняється відвідування закладів освіти, якщо 80% персоналу не вакциновані хоча б однією дозою.

5. Спортивні зали та фітнес-центри можуть працювати лише за умови забезпечення 10 кв. метрів загальної площі приміщення на одну людину.

Для вакцинованих від COVID-19

“Якщо ви повністю вакциновані чи отримали першу дозу вакцини, то для вас немає обмежень у відвідуванні закладів та подій. Внутрішній сертифікат можна згенерувати в застосунку Дія”, – зазначають у пресслужбі МОЗ України. 

Докладніше про рівні безпеки в постанові Кабінету міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Система Orphus