Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині пограбували музей “Етнографічна Збірка “Древо”

На Полтавщині пограбували музей “Етнографічна Збірка “Древо”

У селі Козубівка Полтавської області пограбували музей “Етнографічна Збірка “Древо”  Едуарда Крутька.

Про це засновник музею повідомив у фейсбуці.

“Нещодавно, вночі, пограбували музей. Те, що збиралося роками і мало служити для людей розтоптали, зірвали і купою зібгали у торби і вивезли кудись… На сьогодні експозицію порушено, що не вкрали частково було вивезено у надійний заклад. Страшно втратити не матеріальні цінності, страшно втратити історію, кращі зразки мистецтва яке творили наші пра-пра, страшно втратити те, що з таким трепетом знаходилось, вивчалося, зберігалося. Хто був на екскурсіях знає, що ледь не кожна річ має свою історію, пов’язаних з нею родин, людей. Обікрали не мене особисто, обікрали сотні і сотні людей, що приїздили до Етнографічна Збірка “Древо” з усієї України та світу”, – написав Едуард Крутько.

Украли десятки речей : сорочки, одні з найкращих з колекції, (я ж у експозиції розміщував найцікавіше, щоб люди могли побачити) також вишиті рушники, пояси, срібні прикраси, намиста, ікону.

“Доки між нами ходять створіння здатні на такі вчинки, я не зможу відновити повноцінно роботу у музеї. Питання з системою безпеки стояло давно, частково це вирішувала сигналізація Ajax Systems , яка не працювала так злагоджено як хотілося б, (саме в ту ніч не було інтернету у селі). Відсутність камер, зовнішніх датчиків руху, повноцінного огородження, систем оповіщення і тд. Призводить до таких наслідків, нехай цей приклад буде чужим гірким досвідом для музеїв, колекціонерів, туристичних садиб, дбайте про безпеку, оплачуйте службу охорони. Самотужки зробити це я не міг ні тоді, ні зараз, за попередніми розрахунками охоронної компанії повноцінний захист такого об’єкту, з усією апаратурою обійдеться від 20 до 30 тис. грн. Буду вдячний за поширення, розголос, підтримку у цій ситуації.  Все минає, і це пройде, головне винести всі випробування з честю”, – додав Крутько.

Для тих, хто має можливість та бажання підтримати Едупрда Крутька:

5375411406128202 монобанк, 4149439313489282 приватбанк.

Система Orphus