Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують впровадити пілотний проєкт “СЕТА”

На Полтавщині планують впровадити пілотний проєкт “СЕТА”

Представники проєкту “СЕТА” зустрілися з першим заступником голови Полтавської обласної ради Олександром Лемешком. Під час зустрічі обговорили можливість впровадження пілотного проєкту у Полтавській області.

СЕТА – це програма безоплатної психологічної підтримки, яка впроваджується в Україні Школою громадського здоров’я ім. Блумберга Університету Джонса Гопкінса (США) у партнерстві з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Керівник Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА, провідний дослідник проєкту “СЕТА”Сергій Богданов повідомив, що вони розглядають можливість впровадження пілоту, саме у Полтавській області.

“Ми хочемо, щоб психологічна підтримка ветеранів надавалась якісно і постійно. Одна з можливостей – це проєкт “СЕТА”. Проєкт готовий навчити психологів, які працюють в лікарнях, поліклініках. Програма СЕТА на сьогодні є найкращою. Вона пройшла клінічні випробування, результати яких опублікували на сторінці Кембриджського університету”, – розповів Сергій Богданов.

Він зазначив, що попередньо це обговорювалося з директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком, який пообіцяв надати перелік лікарень області, в яких є психологи.

“Ми зацікавлені, щоб пілотний проєкт “СЕТА” впроваджували на Полтавщині. По-перше, область пілотна у сфері охорони здоров’я, а по-друге, психологічна підтримка ветеранів – це сьогодні досить актуально. Маємо чимало хлопців, які були у зоні проведення ООС/АТО. Їм необхідна така підтримка. Так, наприклад у поліції є потужний відділ психологів. А от для всіх інших… Це, добре, якщо просто у поліклініці можна буде отримати психологічну допомогу. Ми готові співпрацювати”, – наголосив Олександр Лемешко.

pres

 

Довідково.

Для кого створена програма CETA?
▪ Для ветеранів АТО/ООС
▪ Для членів сімей ветеранів

На чому програма CETA ґрунтується?

Програму CETA розробили дослідники психічного здоров’я університету Джонса Гопкінса. Зараз її ефективно використовують для роботи з травматичним досвідом спеціалісти у всьому світі: США, Ірак, Бірма, Тайланд, Замбія, Ефіопія. Для України програму адаптували, щоб вона відповідала потребам українських ветеранів, переміщених осіб та волонтерів.

Всі методики програми CETA ретельно дослідженні та неодноразово випробувані.

Коли програма CETA з’явилася?

В Україні проект CETA започаткований у 2015 році. За цей час ми підготували 31 CETA-консультанта і допомогли близько 400 особам. Зараз наша команда навчає нових консультантів і розширює географію діяльності.

Одночасно із підготовкою нових консультантів в 2019 році ми започаткували короткі семінари. Їхня мета — розповісти:
▪️ про перші ознаки стресу,
▪️ про те, як мозок і тіло реагує на стресові події,
▪️ і про те, що робити далі.

Система Orphus