Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині 80% випадків захворювання на коронавірус складає штам “Дельта”

На Полтавщині 80% випадків захворювання на коронавірус складає штам “Дельта”

Від загальної кількості нових виявлених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію 80% складає штам “Дельта”.

Цей штам заразніший за попередні та молодший. Тобто, хворіють діти.

“Тестування на “дельту” роблять вибірково. Близько 80-90% від виявлених – це “дельта”. На сьогодні затримок у проведенні ПЛР-тестів в області немає. Зараз в області на коронавірусну інфекцію хворіють 75 дітей. З них шкільного віку – 55 дітей”, – розповів керівник Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» про нові карантинні норми в Україні Андрій Хайлов.

Читайте також: В центрі імунізації, у Полтавській обласній бібліотеці, наявні три вакцини

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак зазначив, що дітей, які перебувають у тяжкому стані немає.

“Діти також хворіють на “дельту”, але зараз складних випадків не фіксуємо. За кількістю щеплень на кількість населення Полтавщина посідає друге місце в Україні. Щодо вакцинації медиків, то вже вакцинувалися понад 80%. Зросла вакцинація педагогічних працівників. На сьогодні в області майже 70% працівників шкіл вакцинувалися. Це важливе питання, адже від цього залежить нормальна робота навчальних закладів”, – відмітив Віктор Лисак.

Підвищення захворюваності фіксують у Полтавській громаді, Лубенська громада, Пирятин, Гребінка.

“В області один з найнижчих в Україні показників захворюваності. Рівень госпіталізації також не високий. Найбільше хворіють люди віком 18 – 30 років”, – резюмував Лисак.

Нагадаємо, з метою збільшення масштабів вакцинації від COVID-19 серед літніх людей у сільській місцевості Бюро ВООЗ в Україні ініціювало та запровадило спільно з громадською організацією «Батьки за вакцинацію» й Міністерством охорони здоров’я України пілотний проєкт з вакцинації літніх людей проти коронавірусної інфекції у Полтавській області.

“Проєкт ще триває, але вже бачимо, що результати позитивні. Волонтерам краще вдається донести до людей необхідність вакцинації, ніж у медиків”, – відмітив Віктор Лисак.

Система Orphus