Ви тут:
Суспільство Україна 

На Луганщині ЄС допоміг розмінувати 72 гектари землі

16 вересня Данська рада у справах біженців (DRC) презентувала у Лисичанську результати проєкту «Відродження прифронтових громад за допомогою гуманітарного розмінування та підтримки щодо засобів до існування», який реалізовувала за підтримки Європейського Союзу. За час імплементації у гуманітарну протимінну діяльність, відновлення економіки та інфраструктури на Луганщині вклали 2 мільйони євро.  Робота за проєктом тривала з січня 2020 року по вересень 2021 року. Основна діяльність зосереджувалась у Троїцькому, Новотошківському, Муратовому, Комишувасі, Трьохізбенці, Гірському та Золотому.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

«Нинішній проєкт із DRC є частиною зусиль ЄС щодо надання прямої, ефективної та відчутної підтримки громадам, які постраждали від конфлікту на сході, що впливає на життя мільйонів українців», – зауважив  Мартін Шрьодер, Керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Місцевий і людський розвиток» у Представництві ЄС в Україні.

Нік Вовк, проєктний менеджер DRC, заявив, що всього вдалось вивільнити від вибухонебезпечних предметів 721,334 кв. м землі, а завдяки нетехнічному обстеженню територій, що було здійснене в межах проєкту в 11 населених пунктах, було виявлено ще 8,112,830 кв. м забруднених вибухонебезпечними предметами земель. Також інструктори DRC у цільових громадах провели сесії з інформування, щоб підвищити обізнаність місцевих жителів щодо ризиків вибухонебезпечних предметів. Інформацію, яка може врятувати життя, отримали понад 2 тисячі осіб.

У ході реалізації проєкту DRC також підтримала місцевий бізнес, забезпечивши створення 118 нових робочих місць. Підприємцям надавались гранти на купівлю сільськогосподарської техніки, худоби та інших ключових елементів, необхідних для роботи. Крім того, були реалізовані 10 ініціатив громад щодо розвитку інфраструктури: будівництво молодіжних центрів, ремонт сільських клубів та дитячих садків, встановлення ліхтарів на сонячних батареях тощо.

Яскравим прикладом є ініціатива з відновлення водопостачання у Комишувасі, де до реалізації проєкту вода подавалась лише 4 рази на день по 15 хвилин. Свердловина, яка вкрай потребувала реновації, була оточена полями, забрудненими вибухонебезпечними предметами. Завдяки інтегрованому підходу DRC змогла вирішити цю проблему навіть попри пандемію COVID-19: території були очищені від вибухонебезпечних предметів, а свердловина відремонтована, що дозволило залежним від води бізнесам відновити свою роботу. 

«Тепер вода подається без перебоїв і найчистіша в Попаснянської громаді. Люди їздять її набирати з довколишніх сіл», — розповів керівник ГО «Комроз» Станіслав Богданов, який відповідав за реалізацію ініціативи громади. Олена Богданова, директорка місцевої школи, додала: «Раніше в школі використовували резервуар на півтори тонни — води вистачало до обіду. На щастя, цієї проблеми більше немає».

Довідкова інформація:

Проект «Відродження прифронтових громад за допомогою гуманітарного розмінування та підтримки щодо засобів до існування» став можливим завдяки фінансуванню Європейського Союзу. Робота за проєктом поєднувала заходи, пов’язані з протимінною діяльністю, такі як нетехнічне обстеження, очищення та маркування мінних полів, з діяльністю у напрямках економічного розвитку та реалізації інфраструктурних ініціатив у цільових громадах. Розроблений спеціально для підвищення стійкості громад у Луганській області, цей проект сприяє створенню довготривалих рішень проблем людей, які живуть на постраждалих від конфлікту територіях.

Данська рада у справах біженців є провідною міжнародною гуманітарною організацією з питань переміщення населення, яка надає підтримку біженцям та внутрішньо переміщеним особам під час переміщення, вигнання, повернення або поселення та інтеграції на новому місці. Вона забезпечує захист та рятівну гуманітарну допомогу, підтримує переміщених осіб у тому, щоб вони стали самостійними та інтегрувались у приймаючі громади. Також Данська рада у справах біженців співпрацює з громадами, громадянським суспільством та відповідальними органами влади для сприяння захисту прав та мирного співіснування. Організація заснована у 1956 році, має близько 9000 співробітників та 7500 волонтерів. В листопаді 2014 року Данська Рада у справах біженців відновила свою діяльність в Україні у відповідь на гуманітарні потреби країни.

 

фото: ілюстративне/телеканал “ДОМ”

Система Orphus