Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Ми хочемо зробити на базі комплексу «Колос» всеукраїнський центр для спортсменів з інвалідністю, – Біленький

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький ознайомився з ходом реконструкції фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» Полтавської обласної ради.

Про це розповіли у Полтавській обласній раді.

За інформацією Департаменту будівництва, містобудування і архітектури облдержадміністрації, загальна вартість робіт становить майже 65 млн грн. Основну частину коштів було отримано у межах спільної програми Європейського інвестиційного банку та Уряду України «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Будівельні роботи на території комплексу розпочалися наприкінці весни і вже до початку 2022 року об’єкт заплановано здати. Проєктом передбачено реконструкцію гаража, побутового корпусу та зведення нового спортзалу. Всі роботи виконуються з дотриманням нових будівельних норм, за якими має бути забезпечений безбар’єрний простір.

«Ми хочемо зробити на базі комплексу «Колос» всеукраїнський центр для спортсменів з інвалідністю. Відповідним федераціям виділяють кошти, які вони потім сплачуватимуть за тренування спортсменів. Сьогодні ми обговорили можливі зміни до проєкту, аби врахувати побажання і пропозиції представників певних видів спорту і, звісно, забезпечити інклюзивність, – зазначив Олександр Біленький. – Наступного року плануємо реалізувати новий проєкт, зробити бігові доріжки, облаштувати трибуни й оновити стадіон. Параолімпіада у Токіо показала, що Україна у світовому топі. На базі комплексу «Колос» потрібно створити всі умови, щоб наші сильні духом хлопці та дівчата тренувались і в майбутньому виборювали медалі на змаганнях світового рівня».

Також, за словами голови обласної ради, під час робочої поїздки було обговорено кінцеву концепцію облаштування зони відпочинку на території Державного навчального закладу «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського». Роботи планують завершити до 31 грудня 2021 року.

«Будівництво на території ліцею фінансується з обласного бюджету. Також тут задіяна і громада, зокрема, в лісовому масиві планують зробити зону відпочинку з мотузковим парком – це територія Держлісгоспу, однак під рекреацію він може передати громаді землі без зміни цільового призначення. Зараз добудовуються скейт-парк, їдальня, памп-трек і ролердром, – повідомив Олександр Біленький і додав, що вже нині на першій частині відпочинкової зони, де облаштовані місця для занять великим тенісом, футболом, волейболом, активно займаються всі охочі. – Вже розпочався освітній період, і студенти аграрного ліцею тут займаються спортом. Також на такі сучасні майданчики приїжджають люди з різних місць, адже поруч знаходяться траси державного значення. Я переконаний, що в подальшому аграрний ліцей буде одним із кращих в Україні, на базі якого ми будемо навчати робітничим спеціальностям нашу молодь», – підсумував Олександр Біленький.

У робочій поїздці голову обласної ради супроводжували Решетилівський міський голова Оксана Дядюнова, перший заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури облдержадміністрації Олександр Слободян, представниками будівельних та проєктувальних організацій, журналісти.

Система Orphus