Ви тут:
Суспільство 

Міжнародний день миру: значення свята

Міжнародний день миру: значення свята

Щорічно 21 вересня,  за рішенням Організації Об’єднаних Націй, відзначається Міжнародний день миру.

Свято заснували в 1981 році на 36-й сесії Генеральної Асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню на всій планеті. Перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. Інформує Укрінформ.

Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії. У цей день проводять освітні та громадські суспільні інформаційні акцій з проблем миру.

У 2015 році 193 держави-члени ООН ухвалили 17 цілей сталого розвитку. Їх суть полягає у тому, щоб викорінити злидні, захистити планету і забезпечити загальне процвітання.

Однією з невід’ємних акцій Дня миру, починаючи з 1986 року, є символічна Хода Миру, ініціатором якої став індійський філософ-миротворець Шрі Чінмой. Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи таким чином власну відданість ідеям миру, об’єднуючись з іншими людьми на різних континентах і в інших країнах, і підтримуючи Організацію Об’єднаних Націй у її зусиллях, спрямованих на досягненні й встановленні миру.

Система Orphus