Ви тут:

Лінолеум – як вибирати правильно

Лінолеум – як вибирати правильно

Існує багато видів покриття для підлоги, та тільки лінолеум має довгу історію, бо з/явився досить давно і до цього часу ще залишається універсальним. Його важливі характеристики залишаються актуальними і для сучасних будівель, наприклад, довгий термін експлуатації, можливість використовувати в будь-якій кімнаті, підібрати під складний дизайн і цікаві поєднання кольору. Придбати можна не тільки в звичайному магазині, але й за допомогою інтернету.

Види

Перед тим, як визначитись з вибором, потрібно знати, які види даного покриття для підлоги існують. В продажу можливо зустріти лінолеум:

 • Натуральний – виготовляється з натуральних складників, наприклад, коркового і деревного борошна, вапняку, деревної смоли, джутової сировини. Серед плюсів варто згадати те, що він екологічно чистий, не викликає алергічної реакції, легкий в догляді, підходить в дитячу кімнату, спальню.
 • Полівінілхлоридний – самий розповсюджений вид. Всупереч тому, що він створюється з синтетичних матеріалів, являється безпечним у використанні. Виготовляється за сучасними технологіями і стандартами. Має довгий термін експлуатації, не псується під впливом зовнішніх факторів. Однак боїться високої температури, активних хімічних речовин. 
 • Гліфтальовий – створюється шляхом нанесення алкідної смоли на основу із тканини. Він доступний за ціною, але характеристики значно гірші, ніж в попередніх видів.
 • Коллоксіновий – основний матеріал виготовлення, це нітроцелюлоза. Серед переваг – вологостійкість, пожежобезпечність.
 • Релін – складається з двох шарів. Нижній виготовляється з бітуму і гуми, верхній теж гумовий, але іншої якості. Недоліки в тому, що містить токсичні речовини, які негативно впливають на стан здоров’я людини.

Досить широкий вибір не дозволяє швидко визначити, який варіант кращий, тому варто звернути увагу на поради фахівців.

Рекомендації щодо вибору

Щоб правильно підібрати лінолеум, необхідно врахувати наступні фактори:

 • Якщо запах покриття надто сильний і дратує, то краще відмовитись від його придбання.
 • Малюнок також не має бути надто яскравим.
 • Вибирати покриття краще в приміщенні, щоб була змога гарно його оцінити.
 • Дана продукція має бути сертифікована, бо його якість перевіряється лабораторно і видається відповідна документація.
 • Перед тим, як купляти лінолеум, його необхідно розгорнути, і гарно роздивитись, звернути увагу на верхнє покриття, кількість шарів, запах і колір.
 • Відріз потрібно брати відповідно розмірів кімнати, при цьому трохи залишати на підгонку малюнка і можливі зміни під час експлуатації.

Вибирати лінолеум – задача не із простих, та вирішити її можливо. Якщо виникнуть труднощі, то варто порадитись з фахівцями.

 

Система Orphus