Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Космічні туристи-аматори повернулися на Землю

Космічні туристи повернулися на Землю

Чотири астронавти-аматори успішно “приводнилися” в Атлантичному океані після трьох днів перебування в космосі. Це був перший в історії космічний політ, в якому не брав участі жоден професійний астронавт.

Екіпаж Inspiration4 вилетів у капсулі SpaceX з Флориди в середу і висадився біля узбережжя штату після 19:00 за місцевим часом (23:00 за Гринвічем) у суботу, пише ВВС.

Спуск капсули уповільнювали чотири парашути, доки капсула не опинилась у воді, звідки астронавтів забрав човен SpaceX.

Команду Inspiration4 очолив мільярдер Джаред Айзекман, виконавчий директор фірми електронної комерції Shift4 Payments Inc., який виконував обов’язки “командира” місії. До нього приєдналися троє людей – 51-річна Сіан Проктор, геологиня і колишня кандидатка в астронавти NASA; 29-річна асистентка лікаря Гейлі Арсено, яка в дитинстві перенесла рак кісток; 42-річний інженер аерокосмічних даних та ветеран ВПС Кріс Семброскі.

Це вже втретє компанія Ілона Маска відправляє людей у ​​космос – і цей політ став черговою віхою на ринку космічного туризму.

Капсулу Dragon під час подорожі контролювали бортові комп’ютерні системи під наглядом команди SpaceX на землі. Екіпаж, який проходив шестимісячне навчання, щодня обертався навколо Землі понад 15 разів. Експерти збирали дані про рівень кисню в крові, сон, когнітивні здібності та інші показники астронавтів під час подорожі, щоб оцінити вплив перебування в космосі на непрофесіоналів.

Цей політ має на меті зібрати кошти для дитячої лікарні Сент-Джуд у штаті Теннессі, де член екіпажу Гейлі Арсено лікувалася в дитинстві, а зараз працює. Четвірка планує продати на аукціоні об’єкти, які вони взяли з собою у космос, зокрема укулеле.

Фото: REUTERS

Система Orphus