Ви тут:
Суспільство Україна 

“Клаптикове” утеплення є порушенням будівельних і безпекових норм, – Святослав Павлюк

“Клаптикове” утеплення є порушенням будівельних і безпекових норм, – Святослав Павлюк

Наприкінці 2000-х років мешканці багатоповерхівок усе частіше вдаються до “клаптикового утеплення”. Про різницю між “клаптиковим” та комплексним утепленням розповів виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк Громадському радіо.

“Клаптикове утеплення є порушенням будівельних, безпекових норм та естетики. Таке утеплення неправильне, у результаті можна отримати грибок по периметру утеплення, конденсати. До того ж воно не дає повноцінного ефекту енергозбереження. Клаптикове утеплення зазвичай відбувається тонким шаром, близько 5 см, згідно нових стандартів якісне утеплення має бути завтовшки 14-20 см”, – сказав Святослав Павлюк.

Читайте також: ОСББ Полтави, яким вдалося: успішні проєкти, їх реалізація та переваги об’єднання

Наразі функціонують Фонд енергоефективності, міські програми енергозбереження й енергоефективності, які компенсують витрати на утеплення багатоповерхового будинку. Це принаймні 50% вартості матеріалів і роботи.

“Близько 80% житлового фонду в країні не створили ОСББ. Фактично, у них немає інструменту державної підтримки. Фонд енергоефективності  закриває лише будинки з ОСББ. Є програма “теплих кредитів”, яка може допомагати будинкам без ОСББ, але через мале фінансування всі не можуть нею скористатися”, – розповів Святослав Павлюк.

 

 

Фото: taya.com.ua

Система Orphus