Ви тут:
Суспільство Україна 

Кіберполіція викрила двох громадян, які продавали підроблені COVID-сертифікати та ПЛР-тести

Кіберполіція викрила двох громадян, які продавали підроблені COVID-сертифікати та ПЛР-тести

Чоловік та жінка в Інтернеті рекламували послуги з виготовлення підробленої медичної документації без проходження лабораторних досліджень та вакцинації. Діяли фігуранти від імені відомої української клініки.

Про це повідомили у Кіберполіції.

“24-річний чоловік та 22-річна жінка створили чат-бот у месенджері, де приймали замовлення на виготовлення підробленої медичної документації. Без проходження лабораторних досліджень громадянам пропонували виготовлення ПЛР-тестів із негативним результатом на COVID-19, а також міжнародні свідоцтва про вакцинацію. ПЛР-тести продавали по 600 гривень, а свідоцтво про вакцинацію коштували 1200 гривень”, – розповіли правоохоронці.

У своїй діяльності правопорушники використовували підроблені печатки та логотип відомої української клініки. За попередніми підрахунками, пара встигла виготовити близько 200 підроблених медичних документів.

“В оселі фігурантів та в їхній автівці правоохоронці провели обшуки із залученням полку поліції особливого призначення №1. За результатами вилучено ноутбук, мобільні телефони, банківські картки, а також бланки для ПЛР-тестів на коронавірус. В результаті огляду вилученої техніки, знайдено переписки про замовлення псевдосертифікатів та виявлено бланки для їхнього виготовлення. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України”, – зазначили у Кіберполіції.

Система Orphus