Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

“Карантинний” догляд за шкірою обличчя

“Карантинний” догляд за шкірою обличчя

Карантин триває. Маски носити необхідно. Але у людей, які тривалий час перебувають у масках можуть виникати проблеми зі шкірою.

Завідувач кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, заслужений лікар України Олександр Літус розповів як правильно,в таких випадках, доглядати за шкірою обличчя.

Як доглядати за шкірою обличчя? 

– Коли ви знімаєте маску, необхідно вмити обличчя теплою водою. Нову маску слід надягати лише на сухе обличчя – впевніться, що шкіра обличчя висохла після вмивання.

– Не забувайте своєчасно їх міняти. Одну маску не носіть більш як 3-4 години.

– Перед тим, як надіти маску і після її зняття умийтеся й очистіть шкіру.  Бажано зробити невелику перерву перед надяганням нової маски, дати шкірі «подихати». Але робити це треба за умови знаходження в безпечному середовищі, не “відпочивайте від маски” в людному місці. 

– Щоб запобігти тертю, бажано використовувати зволожуючий крем і лосьйони, які пом’якшують шкіру (емолієнти). 

– У спекотний період можна використовувати сонцезахисні креми, які містять цинк або титан – вони будуть виступати в якості бар’єра від будь-якого тертя і подразнення. 

– Періодичне вмивання обличчя шампунем від лупи, який містить кетоконазол чи сульфід селену, також заспокоює шкіру і допомагає видалити надлишки дріжджового грибка, особливо навколо рота і в носощічній складці. 

– До вечірнього догляду за шкірою можна додати засоби, до складу яких входять такі активні речовини, як саліцилова кислота та інші альфагідроксикислоти (для відлущення змертвілих ділянок шкіри), а також бензоїлпероксид, олія чайного дерева або екстракт ромашки (протизапальна і заспокійлива дія). Такі гелі, тоніки й пінки легко знайти в лінійках для проблемної шкіри. 

Під час нанесення варто бути обережними, особливо, якщо ваша шкіра значно подразнена. У такому випадку обирайте понижений рівень концентрації, або тимчасово перейдіть на делікатні, заспокійливі та зволожуючі засоби. Ексфоліанти бажано використовувати не дуже часто: 2-3 рази на тиждень. 

– На запальні елементи можна застосовувати засоби для точкового нанесення – гідрогелеві патчі, мазі та лосьони.

Які симптоми сигналізують, що вже час звертатися до фахівця-дерматолога?

Поява вираженого запалення, набряку є ознаками периорального дерматиту. Це свідчить про те, що приєдналася вторинна інфекція. Також у теплому й вологому середовищі під маскою часто створюються сприятливі умови для розвитку кандидозної грибкової мікрофлори. 

В усіх цих випадках звичайні косметичні засоби по догляду за шкірою вже не допоможуть впоратися з проблемою. Спроби самолікування часто призводять до необдуманого використання гормональних препаратів, які навіть при місцевому застосуванні можуть призводити до подальшого погіршення ситуації та виникнення нових ускладнень. Тому, в таких випадках необхідно звернутися до лікаря і використовувати лікувальні засоби для місцевого застосування лише за його призначенням.

Чи можна користуватися косметикою під маску?

Використання тонального крему збільшує ризик виникнення ускладнень у вигляді маскне. На час носіння маски краще відмовитися від щільного тонального крему, або хоча б не наносити його на ділянку під маскою. 

Користуйтеся нашими порадами та не забувайте носити маски. Адже, вони запобігають поширенню коронавірусної хвороби, захищають вас та ваших близьких.

Система Orphus