Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Канадська фотографиня українського походження презентує свої роботи у Полтаві

Канадська фотографиня українського походження презентує свої роботи у Полтаві

16 вересня о 17:00 в Центрі сучасного мистецтва JUMP відбудеться відкриття виставки Вікторії Сорочінські “Forever Neverland”.

Вхід вільний, повідомили у фейсбуці.

Авторкою проєктів документальної та постановочної фотографії є Вікторія Сорочінськi. У своїх роботах вона досліджує теми міжособистісної близькості і сімейних відносин, а також традиції різних культур і міфологій, використовуючи елементи розповіді, перформансу та інсталяції.

Виставка “Forever Neverland” є частиною довгострокового проєкту Poltava Neverland. Його авторка створювала з 2019 року. Усі сюжети пов’язані зі справжніми людьми, що зображуються в їхніх рідних будинках або місцях і мають для них особливе значення.

“Моя бабуся по материнській лінії народилася у Полтаві. Коли я вперше відвідала це місце у 2016 році, воно здалося мені дивно знайомим. Тут міфи та історія доповнюють один одного, дика природа та спосіб життя сільського населення органічно вписуються у сучасне життя міста та монументальну архітектуру. Повний занепад та деконструкція переплітаються з чистими та доглянутими вулицями та будівлями. Це місто поєднує відчуття апокаліпсису з утопією таким чином, що все здається абсолютно природним. Місцеві жителі постійно попереджали мене, що якщо я пробуду в Полтаві трохи довше, то ніколи не зможу виїхати, адже час та простір працюють таким чином, що той, хто прийшов тільки зазирнути, може залишитись тут назавжди”, – повідомила фотографиня Вікторія Сорочінські.

Довідка. Вікторія Сорочінськi народилася в Україні й багато років проживала в різних країнах світу. Зараз  живе і працює в Берліні. Фотографиня була  учасницею 75-и виставок в 23 країнах Європи, Північної і Південної Америки та Азії. Роботи Вікторії представлені в більше ніж 85-и міжнародних публікаціях, включаючи її монографію «Анна і Єва», що опублікована видавництвом Peperoni Books у Нiмеччинi. Вона є лауреатом 40 міжнародних премій, стипендій та грантів.

Система Orphus