Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Docudays UA: у Полтаві відбудеться міжнародний фестиваль документального кіно

Docudays UA: у Полтаві відбудеться міжнародний фестиваль документального кіно

З 27 вересня по 15 жовтня у Полтаві пройде XVIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Він відбудеться у комбінованому форматі: на платформі DOCUSPACE та офлайн.

Мандрівний Docudays UA завітає у понад 200 міст України.  На фестивалі покажуть 18 документальних фільмів із 18-ти країн світу, створених упродовж останніх двох років. 

Тема цьогорічного фестивалю – “Повне одужання”. Docudays UA покаже як пандемія змінила життя країни, світу та кожного, зокрема, а також як пристосуватися до нової реальності.

“Фестиваль визначив для себе головну місію – надати можливість всім українцям дивитися якісне документальне кіно про права людини. Глядачі матимуть можливість подивитися кіно авторів з різних країн. Ми зможемо побачити як люди в інших країнах ставляться до своїх прав та як їх захищають. Після перегляду фільмів ми проводимо обговорення, щоб глядачі могли висловити свою думку, ставлення та знайти вирішення ситуації “, – розповіла регіональна координаторка XVIII Мандрівного Docudays UA у Полтаві Наталія Кірячок. 

Полтавцям покажуть 11 стрічок. Серед них: “Колумбійська родина”, “Малий Самді”, “Інший син”, “76 днів”, “Щось прекрасне лишилось позаду”, “Громадянин Біо”, “Кріт”, “Кур’єри, а не герої”, “Тваринне життя”, “Останній лучник”, “Невидимі”.

У межах фестивалю презентують 3D-виставку світлин Олександра Чекменьова “Ласкаво просимо, вхід заборонено”. Фото зроблені автором у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці 90-х років. Експозиція складається з двох серій робіт – кольорової (репортажної) та чорно-білої (постановчі портрети хворих). Віртуальна виставка включатиме доступний аудіогід, створений спільно з агенцією “Доступне кіно”.

У межах Мандрівного фестивалю працюватиме онлайн-кінотеатр DOCUSPACE. На ньому можна подивитися доступні фільми в онлайн форматі. Це стрічки: “Колумбійська родина”, “А ночі вже більше не буде”, “Малий Самді”, “Речі, на які ми не наважуємося”.

Фото: docudays

 

 

 

 

 

 

Система Orphus