Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

До п’ятнадцяти років: у Полтаві двох утриманців СІЗО підозрюють у вимаганні коштів

До п’ятнадцяти років: у Полтаві двох утриманців СІЗО підозрюють у вимаганні коштів

Слідчі направили до суду обвинувальний акт відносно утриманця, який поширював свій злочинний вплив,  перебуваючи в Державній установі «Полтавська установа виконання покарань № 23» та його спільника. За вимагання коштів їм загрожує позбавлення волі до 15 років.

“Підозрюють 34-річного утриманця СІЗО, який має статус так званого «смотрящого». Останній – підсудний у справі про скоєння вбивства на замовлення та вимагання коштів. Користуючись власним авторитетом у кримінальному середовищі, чоловік організував вимагання коштів з інших засуджених для поповнення так званого “общака”, – йдеться у повідомленні поліції.

Правоохоронці встановили, що зловмисник надавав вказівки своїм спільникам – іншим утриманцям установи, координував їхні дії та підбурював продовжувати порушувати закон.

“Жертвами вимагання переважно ставали новоприбулі утриманці СІЗО. У разі відмови сплачувати кошти до них застосувався психологічний тиск або фізичне насильство. Відомо, що серед спільників так званого «смотрящого» був і 30-річний «авторитет», який також утримується в установі. Він виконував вказівки щодо дотримання злодійських традицій і продовжував їх поширювати. На підставі отриманих у ході досудового розслідування доказів так званому «смотрящому» за СІЗО та «авторитетові» слідчі обласного управління поліції за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури повідомили про підозри: Дії «смотрящого» кваліфіковані за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України, а його спільника – за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України”, – розповіли у поліції.

Система Orphus