Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

До кінця року на Полтавщині мають завершити інвентаризацію водних об’єктів

До кінця року на Полтавщині мають завершити інвентаризацію водних об’єктів

На сьогодні у Полтавській області триває інвентаризація водних об’єктів. Відповідно до рішення РНБО, інвентаризацію мають завершити до 31 грудня 2021 року.

Про це повідомили на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яке відбулося 30 вересня.

“Маємо роз’яснення та методику, які направлені райдержадміністраціям та громадам. Додам, що наразі працюємо над Програмою ефективного використання земельних ресурсів в області”, – зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Нині на території області із 2 353 водних об’єктів придатні до риборозведення 1500. За словами Сергія Фролова, на 1 вересня в оренді перебуває 416 об’єктів, які розташовані за межами населених пунктів.

“Якщо відсутня технічна документація, на жаль, так часто трапляється, то орендна плата розраховується від нормативно-грошової оцінки ріллі в області: це – 30390 грн/га. Протягом 2013-2020 років паспортизовано 474 водних об’єкти. Із 2020 року діє інтерактивна карта водних об’єктів, яка розміщена на сайті. На карті — не лише розмір водного об’єкта, а й паспорт, питання оренди. Доопрацювання триває. До речі, паспорт діє лише 5 років. На 1 вересня на інтерактивну карту вже нанесено 880 об’єктів, це 88% від загальної кількості водних об’єктів, що за межами населених пунктів і придатні до риборозведення”, – наголосив Сергій Фролов.

Водні об’єктів у межах населених пунктів мають технічні паспорти, які розроблялися громадами.

Щодо гідротехнічних споруд, то нині вони залишилися без господаря, зазначила в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран.

“У Полтавській області налічується 65 малих водосховищ та понад 2 тисячі ставків. Велика кількість ставків знаходиться у колишніх районах — Глобинському, Чутівському, Зіньківському, Миргородському, Шишацькому, Лохвицькому та Гадяцькому. Кожен ставок чи водосховище має гідротехнічні споруди, які раніше перебували на балансах колишніх колгоспів чи радгоспів. Сьогодні гідротехнічні споруди, фактично, залишилися без господаря. Тож, відповідно до розпорядження голови ОДА, Регіональний офіс розробив та направив органам місцевого самоврядування зразок акту інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічний споруд”, – розповіла Ірина Таран.

На засіданні постійної комісії депутати внесли пропозицію долучитися до робочої групи, яка розглядає питання інвентаризації водних ресурсів у Полтавській області.

“По-перше, рекомендувати сільським, селищним, міським головам вжити необхідних заходів щодо передачі/прийняття безгосподарських гідротехнічних споруд на баланс. По-друге, рекомендувати Полтавській ОДА включити до складу діючої комісії фахівців та депутатів облради для того, щоб долучитися до проведення інвентаризації водних об’єктів в області”, – зазначив голова постійної комісії Іван Гришко.

Крім того, на засіданні постійної комісії депутати обласної ради розглянули зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року.

Система Orphus