Ви тут:

Для вакцинованих більшість обмежень “жовтої” та “червоної” зон не діятимуть, – Віктор Ляшко

Для вакцинованих більшість обмежень “жовтої” та “червоної” зон не діятимуть, – Віктор Ляшко

Більшість обмежень у карантинних зонах не застосовуватимуться до тих, хто вакцинувався проти коронавірусної інфекції.

Про це під час засідання Уряду повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Еспресо.

Ляшко зазначив, що Україна має перевищення загальнонаціонального індикатора позитивних тестів серед усіх протестованих на коронавірус. Також видно тенденції до збільшення госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. При цьому ситуація наразі не є критичною.

“Наслідуючи практику європейських країн, а також США, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого населення проти коронавірусу до звичного. Тому цього тижня ми почали з усіма міністерствами ґрунтовно працювати над змінами до карантинних норм, аби дотримуватись балансу між захистом населення від коронавірусу для його добробут. Зокрема, більшість обмежень, які передбачені в “жовтому” та “червоному” рівнях обмежень епідбезпеки не будуть застосовуватись у разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів різних сфер економіки”, – наголосив Ляшко.

Він зауважив, що при цьому, для “жовтого” рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для “червоного” рівня потрібний буде повний курс щеплень.

“Як приклад, роботу закладів освіти у “жовтому” рівні епідбезпеки не буде обмежуватись за умови наявності у 80% педагогічних працівників документів, що засвідчують вакцинацію від коронавірусу хоча б однією дозою”, – сказав Ляшко.

Міністр додав, лише, коли ця постанова набере чинності, а це як мінімум сім днів з моменту її розгляду на засіданні уряду.

Нагадаємо, МОЗ пропонує скликати засідання Національної комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянути питання встановлення “жовтого” рівня на території всієї країни.

Система Orphus