Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Діяльність та потреби Полтавського НДЕКЦ МВС України вивчали на робочій нараді

Діяльність та потреби Полтавського НДЕКЦ МВС України вивчали на робочій нараді

20 вересня перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко та заступник голови облдержадміністрації Євген Греков ознайомилися з діяльністю Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Про це повідомляє Полтавська обласна рада.

За словами директора установи Тараса Бойка, Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України є одним із лідерів на загальнодержавному рівні за показниками діяльності.  За підсумком роботи у I півріччі поточного року він займає перше місце у рейтингу. Такі досягнення є результатом наполегливої роботи колективу, який сьогодні налічує близько 150 працівників, серед них 11 мають наукові ступені.

“Центр забезпечує інтереси правоохоронних органів не лише в нашому регіоні, а й в сусідніх областях – це свідчить про високий рівень професійної підготовки службовців. Багато працівників мають відповідні сертифікати і можуть здійснювати певні види експертних досліджень. Сьогодні ми визначились з потребами центру у покращенні експертного обладнання. Далі будемо планувати можливі шляхи допомоги з обласного бюджету”, – сказав перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

За словами Тараса Бойка, Полтавський центр може робити 48 видів експертизи. Щороку кількість експертних напрямків зростає на 2-3 показники. Нині працівники здійснюють як традиційні дослідження (аналіз відбитків пальців, спиртовмісних сумішей), так і проводять надсучасні експертизи ДНК-профілю підозрюваних, встановлення батьківства, отримання висновків зі вмісту наркотичних речовин.

Також силами центру проводяться дослідження втраченої чи видаленої інформації на телефонах, комп’ютерах, відеореєстраторах тощо. Увесь документообіг здійснюється в електронному вигляді, що дозволяє ефективніше використовувати робочий час працівників центру і гарантує надійне зберігання результатів проведених досліджень.

Тарас Бойко зазначив, що з обласного бюджету у 2021 році було виділено 600 тис. грн на придбання обладнання для аналізу спиртовмісних сумішей. У попередні роки закуплено сервер, спеціальний автомобіль та ін. 

Фото: Фейсбук Полтавської обласної ради.

Система Orphus