Ви тут:
Суспільство 

День вихователя 2021: дата і традиції святкування

День вихователя 2021: дата і традиції святкування

Професійне свято працівників дошкільних установ щороку відзначається наприкінці вересня.

Щорічно свято відзначають 27 вересня. Проте частина закладів дошкільної освіти за традицією відзначають День вихователя кожної останньої неділі вересня. У 2021 році день вихователя випадає на понеділок і всі охочі зможуть привітати улюблених педагогів і працівників дитячих садків в робочий день.

Вперше офіційно день вихователя відзначили у 2011 році. Кабінет Міністрів України відзначив дату 27 вересня в постанові №629 “Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти”, пише obozrevatel.

Раніше вихователів і працівників дошкільних установ вітали на День вчителя – в першу неділю жовтня.

Традиції свята

Оскільки свято з’явилося порівняно недавно, усталених традицій відзначання поки що немає. У День вихователя в дитячих садках України проходять святкові заходи, під час яких всі їхні співробітники – вихователі, няні, викладачі музики, завідувачі, охоронці, кухарі – приймають привітання та подарунки. 

Читайте також: День вчителя 2021: Коли педагоги відзначатимуть професійне свято

Також цього дня вихователі можуть відвідувати професійні семінари й конференції, щоб удосконалити свою майстерність.

Історія дитячого садка

Перший дошкільний виховний заклад з’явився на початку 19 століття в Шотландії. Так, 1802 року педагог і філософ Роберт Оуен організував так звану “школу для малюків” у селищі Нью-Ланарк. А назва “дитячий сад” прийшла з Німеччини – 1837 року її придумав педагог Фрідріх Фребель. Він казав, що діти – це квіти життя, яким потрібен дбайливий догляд і ростити їх мають садівниці. У Бад-Бланкенбургу він заснував установу для розваг і занять дітей дошкільного віку, яка проіснувала близько двох років.

Фото: ілюстративне

Система Orphus