Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Art Map Ukraine: у Полтаві презентували вишиту бісером карту України

Art Map Ukraine: у Полтаві презентували вишиту бісером карту України

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували вишиту бісером мапу України. Вона має розмір 70х100 см і важить близько 3 кг.

Art Map Ukraine – це проєкт вінничанок Ольги Петлюк та Яни Кравець. Вони об’єднали 70 вишивальниць з усієї України, щоб зробити унікальну вишиту мапу. До проєкту долучилися дві майстрині з Полтави – Анна Петренко та Ельвіра Гонтар.

Анна Петренко вишивала фрагмент, який припадає на Кіровоградщину. Вона використала техніку французьких вузликів.

“Я заморочилась і порахувала їхню кількість – на фрагменті розміром 10х10 см орієнтовно 10 тисяч французьких вузликів. Я думала, що зійду з розуму, поки їх вишию”, – жартує майстриня.

“Білим по білому” вишивала Ельвіра Гонтар. На своєму фрагменті вона зобразила об’ємну гілку калини. За словами майстрині, це зображення символізує мужність у боротьбі за незалежність.

“Я пишаюся нашою молоддю, яка змогла організуватися  і об’єднати різних людей завдяки соцмережам і зробити таку карту”, – розповіла Ельвіра Гонтар.

Загалом, карта складається із 70 фрагментів, кожен з яких вишивали у різних куточках України. У роботі майстрині використали 38 різноманітних технік і 40 видів матеріалів. Проєкт створювали 3 місяці.

“Те, що подібну річ можна побачити в Полтаві, я вважаю за щастя”, — сказав на презентації мапи директор Краєзнавчого музею Олександр Супруненко.

Вишиту бісером карту можна побачити у музеї ще протягом тижня.

Фото з фейсбук-сторінки Art Map Ukraine

Система Orphus