Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Антибіотики при ГРВІ: наскільки вони потрібні і як можуть нашкодити

Антибіотики при ГРВІ: наскільки вони потрібні і як можуть нашкодити

Майже 64% людей помилково вважають, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками. Антибіотики не діють на віруси, повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Віруси відрізняються від бактерій. У них інша будова й інший механізм того, як атакувати організм людини. У вірусів немає спеціальної клітинної стінки, яку б міг атакувати антибіотик. Натомість вірус має спеціальну захисну протеїнову оболонку, яку не пошкодить навіть найсильніший антибактеріальний препарат.

Призначити антибіотик може тільки лікар за результатами аналізу крові. Люди зловживають антибіотиками без звернення за медичною допомогою, не відрізняючи бактеріальну інфекцію від вірусної. Вживання антибіотиків при вірусних захворюваннях підвищує ризик того, що антибіотик не допоможе в майбутньому.

Найдієвіший метод лікування гострої респіраторної інфекції — симптоматичний. Він передбачає вплив на окремі симптоми захворювання (наприклад, приймання судинозвужувальних препаратів під час нежитю).
У разі виникнення ГРВІ найкращими «ліками» є:

  • відпочинок та ліжковий режим;
  • рясне пиття теплої рідини;
  • провітрювання приміщення проживання;
  • збалансоване та раціональне харчування;
  • жарознижувальні препарати (у разі необхідності).

Якщо ви маєте ризик розвитку ускладнень від грипу (а він також є вірусною інфекцією), й у вас немає щеплення, лікар може запропонувати специфічні препарати, що використовують виключно для попередження важких форм грипу.

Система Orphus