Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

98,3% померлих від COVID-19 – це невакциновані люди похилого віку, – МОЗ

98,3% померлих від COVID-19 – це невакциновані люди похилого віку, – МОЗ

98,3% померлих від COVID-19 у віці старше 60 років — невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не мають повного курсу вакцинації.

Про це свідчать дані Електронної системи охорони здоров’я з 26 червня по 26 вересня, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

“На сьогодні лише 20% українців 60+ вакциновані від COVID-19 принаймні першою дозою, а повністю вакцинованих — 16,6%. Доступ до вакцини вже є в найбільш віддалених куточках України, а мобільна бригада може приїхати до тих, хто не може самостійно пересуватись. Найважливіше — бажання українців захиститись від небезпечного вірусу”, — зазначив заступник міністра — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Люди літнього віку є пріоритетною категорією, адже вони мають вищий ризик важкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті. Станом на 28 вересня 2021 року, 82% померлих від COVID-19 за весь період в Україні — люди віком від 60 років.

Найчастішим побоюванням серед цієї вікової групи є те, що літні люди мають супутні захворювання. Проте саме люди з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо) повинні вакцинуватись якнайшвидше, адже вони мають високий ризик померти. Протипоказаннями до вакцинації є лише важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини,  гіперчутливість до одного з компонентів вакцини та температура тіла вище 38,5ºC.

Система Orphus