Ви тут:
Суспільство Україна 

29 вересня – Україна вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру

29 вересня – 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30.09.1941). Ця  трагічна дата є символом “Голокосту від куль” і символом нацистської політики знищення людей в Україні, цьогоріч вона відзначається відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-IX.

Джерело: Національна Рада України з питань телебачення та радіомолення

Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян – як дорослих так і дітей та людей старшого віку, військовополонених. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади.

29 вересня українські телевізійні і радіоканали повинні припинити трансляцію комедійних фільмів, гумористичних передач, музичних кліпів, реклами та повідомлень, що містять аудіовізуальну інформацію гумористичного характеру. Також не повинно бути в ефірі музичних передач, що містять твори мажорного звучання, вікторин і розіграшів призів, музичних творів гумористичного характеру.

О 12:00 в ефірі телерадіокомпаній оголошується хвилина мовчання,  а перед хвилиною мовчання мовники мають поінформувати глядачів про події цієї моторошної сторінки людської цивілізації.

Також у визначений час телерадіоорганізації мають  розміщувати на екранах зображення палаючої свічки. Докладніше з Правилами ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті можна ознайомитися за посиланням.

Система Orphus