Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

22 вересня – День Полтавської області

22 вересня – День Полтавської області

Полтавська область – адміністративно-територіальна одиниця України з центром у Полтаві. Утворена 22 вересня 1937 року. Розташована у середній частині Лівобережної України. Більша частина області лежить у межах Придніпровської низовини та Полтавської рівнини.

Полтавська область посідає шосте місце серед регіонів України за площею – 28748 кв. км. або 4,76% території України. Населення – 1 359310 осіб (на 01.06.2021). Область налічує 4 райони та 16 міст, з яких шість – Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород і Полтава – обласного значення, 60 територіальних громад, повідомили у Полтавській обласній раді.

До найважливіших галузей господарства області належать сільське господарство, нафтогазовидобування та промисловість (зокрема, харчова, легка, машинобудівна).

Сільськогосподарські угіддя області займають 2,2 млн. га, ліси складають 9,77% його території, а водні ресурси – 146 річок, з яких дві (Дніпро та Псел) довжиною понад 500 км.

Полтавська область – регіон, який має достатні природні та людські ресурси, стабільну позитивну динаміку розвитку та є привабливим для інвесторів. 

За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за січень-червень 2021 року, проведеного Міністерством розвитку громад та територій України,  Полтавська область займає загальне 6 місце за всіма напрямками.

За напрямками:

“Економічна ефективність” – 4 місце;

“Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця” – 4 місце;

“Фінансова самодостатність” – 4 місце;

“Ефективність ринку праці” – 21 місце:

“Розвиток інфраструктури” – 16 місце;

“Відновлювальна енергетика та енергоефективність” – 17 місце.

Система Orphus