Ви тут:
Суспільство 

19 вересня – Михайлове чудо: що не можна робити у цей день

19 вересня – Михайлове чудо: що не можна робити у цей день

Михайлове чудо православні християни святкують 19 вересня, яке називають чудом Архистратига Михаїла.

Це день, коли відбуваються справжні дива та загадкові пригоди, а вся сім’я збирається за спільною молитвою до Архангела Михаїла, пише 24 канал.

Історія свята

Відповідно до Священних переказів, дуже давно неподалік від античного міста Ієраполя існувало цілюще джерело. Поруч із ним християнин Архип збудував храм на честь архангела Михайла на знак подяки за зцілення його доньки водами джерела від сліпоти. Проте місцевим язичникам не сподобався храм і вони хотіли знищити його, об’єднавши дві гірські річки, і затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молитися Михайлу і архангел з’явився на землю. Він вдарив мечем по горі, утворивши в ній ущелини, і відвівши воду від храму. Місто, де сталося це диво, став називатися Хони (розколина, отвір).

Чудом у святі Архангела Михаїла священики вбачають саме спасіння людей та самої церкви. За переказами, предки в цей день намагалися дотримуватися посту, важко не працювати, адже “святий Михаїл у вигляді бідного старця ходить по землі й перевіряє, як його шанують”.

Архангел Михаїл також вважається борцем проти єресі і зла, сильним захисником віри. Тому цього дня треба “стежити за язиком”, робити добрі справи й молитися.

Михайлове чудо справді вважають великим святом. У цей день потрібно забути про важку роботу, сварки та щоденні клопоти, а варто провести день у молитвах та спокої.

Що можна робити у цей день

У багатьох селах на це свято організовують храмові або престольні празники та ходять один до одного в гості.

В цей день можна разом із сім’єю поставити загальну свічку за здоров’я та попросити в Архангела Михаїла щастя і миру в родині, достатку та здоров’я.

Також у свято можна варити, виконувати дрібну хатню роботу, пасти худобу, в кого вона є, та годувати її.

Обов’язково на Михайлове чудо потрібно вирішити сімейні справи та приватні проблеми і забути про всі негаразди та сварки.

Що не можна робити в свято Архангела Михаїла

Великим гріхом вважається на Михайла сіяти, орати та викопувати городину, рубати дрова, виконувати важку хатню роботу, пекти хліб та пироги.

Не бажано надміру працювати та переносити важку роботу на іншу людину.

Не можна сваритися та вступати в конфлікти з родичами та колегами.

Фото: pexels

Система Orphus