Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Жителі Карлівської громади потерпають від смороду: лабцентр перевірить проби повітря, води та ґрунту

Вже майже три місяці мешканці мікрорайону спиртозаводу у Карлівській міській громаді потерпають від жахливого смороду, пов’язуючи його появу з  ДП “Жовтневий спиртовий завод”.

На звернення, індивідуальні і усні колективні в соцмережах, міська рада створила комісію щодо вивчення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на стан атмосферного повітря, члени якої двічі виїжджали на місце для обстеження та виявлення джерел і причин виникнення неприємного запаху, повідомляють у пресслужбі Карлівської громади.

Також направили звернення до Державної установи “Полтавський обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України”  щодо проведення лабораторних досліджень проб повітря, води (в т. ч. в колодязях) та ґрунту. Міська рада тримає дане питання на контролі та про результати проведення лабораторних досліджень повідомить додатково.

Довідково. З квітня 2019 роки після 10-ти років простою розпочато ремонт підприємства “Жовтневий спиртовий завод”. 31 березня 2020 року отримано ліцензію на виробництво спирту етилового денатурованого, а 2 квітня 2020 року отримана перша продукція. Нестерпний запах в мікрорайоні спиртозаводу з’явився навесні 2021 року з приходом спекотних днів.

Система Orphus