Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За три тижні поліція Полтавщини зафіксувала понад 3 тисячі порушень Правил дорожнього руху

За три тижні на Полтавщині поліція зафіксувала понад 3 тисяч порушень водіями Правил дорожнього руху. Серед порушень, задокументованих поліцейськими, найбільше фактів перевищення швидкості, керування автомобілями напідпитку, невикористання водіями та пасажирами пасків безпеки та відсутність відповідних документів.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

В рамках профілактичних заходів на території області посилені наряди поліції інспектують дотримання ПДР, а також здійснюють моніторинг стану дорожнього обладнання та покриття. Значну увагу приділяють контролю встановлених обмежень руху великовагового транспорту.

“Від початку превентивних заходів, які стартували 20 липня, поліція виявила 3135 порушень правил дорожнього руху. З-поміж найбільш поширених випадків: 340 фактів керування транспортними засобами без відповідних документів, 154 порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, 154 випадки керування автомототранспортом у стані сп’яніння, 68 порушень встановлених обмежень швидкості руху”, – розповів заступник начальника поліції Полтавщини Максим Ахрамєєв.

Серед іншого: порушення правил руху через залізничні переїзди (5), порушення правил обгону та виїзду на зустрічну смугу (10), проїзд на червоне світло та правил переїзду перехресть (25), проїзду пішохідних переходів (15), керування технічно несправними автомобілями (5), порушення вимог безпеки при наданні послуг з перевезення пасажирів (11).

Відповідно до змін в адміністративному законодавстві (що набули чинності у лютому цього року), за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 кілометрів на годину, водієві-порушнику можуть призначити штраф у розмірі тисяча сімсот гривень. А за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами доведеться сплатити 510 гривень.

Таку ж суму можуть стягнути за телефонну розмову за кермом, за недотримання правил перевезення дітей, проїзду перехресть, зупинок громадського транспортну та за проїзд на заборонний сигнал світлофора.

Також зросла вартість відповідальності за ігнорування спецтранспорту. Шістсот вісімдесят гривень штрафу загрожує водієві, який заважатиме проїзду автомобілів аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та поліції, що рухаються з увімкненими світловими або звуковими сигнальними пристроями.

Зміни законодавства у сфері безпеки дорожнього руху стосуються й пішоходів та велосипедистів.

Так, за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, за перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, замість п’ятдесяти однієї гривні доведеться сплатити вже 255. А велосипедисту за порушення правил загрожує 340 гривень штрафу.

“Якщо і пішоходи, і велосипедисти були у стані сп’яніння, штраф автоматично зростає до шістсот вісімдесяти гривень. За створення аварійної обстановки учасникам дорожнього руху можуть призначити або 850 гривень штрафу, або до 40-ка годин громадських робіт”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

 

Система Orphus